Компанія Дарниця виплатить рекордний штраф - 16 млн грн, через недобросовісну рекламу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Компанія Дарниця виплатить рекордний штраф - 16 млн грн, через недобросовісну рекламу

Особисті фінанси
1613
Київський апеляційний адміністративний суд 6 червня затвердив рішення про виплату підприємством Дарниця накладеного Державною інспекцією з питань захисту прав споживачів штрафу у розмірі 16 млн грн за недобросовісну рекламу.
Невдоволення Держспоживінспекції викликав 30-секундний рекламний ролик препарату Мірамістин знятий студією Gulliverfilm. “У рекламному ролику використовувалося словосполучення “Діє навіть на вірус імунодефіциту людини,” – пояснює Андрій Бузинний, юрист юридичної компанії Правова допомога, який представляв інтереси відомства в суді. За його словами, реклама обурила Асоціацію ЛЖВ (Мережа людей, які живуть з ВІЛ), яка і звернулася за проведенням експертизи рекламного відео в Раду захисту прав та безпеки пацієнтів. Висновки ради були направлені до Держспоживінспекції.
Бузинний підкреслює, що претензії висуваються не до характеристик препарату як такого, а виключно до формату реклами, яка вводила глядачів в оману, а також порушувала ряд вимог законодавства про рекламу.
Розмір штрафу є рекордним для українських фармкомпаній. За словами Бузинного, він був виведений за визначеною законодавством формулою: вартість ротації ролика в ефірі помножили на передбачений коефіцієнт (п’ять). Видання нагадує, що найближчим “конкурентом” Дарниці серед фармкомпаній є Фармак, яка наприкінці минулого року була оштрафована Антимонопольним комітетом майже на 8 млн гривень за недобросовісну рекламу препарату Амізон.
Для Дарниці такі санкції є досить чутливими, адже її прибуток за підсумками минулого року склала 97 млн грн. Компанія має намір подати касаційну скаргу, проте коментарів поки не надавала.
Раніше повідомлялося, що через появу нових стандартів сертифікації GMP в Україні під заборону потрапило близько 14% всіх медикаментів.
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас