Українці стали активно писати заповіти, почасти заради ухилення від податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці стали активно писати заповіти, почасти заради ухилення від податків

Особисті фінанси
3225
За інформацією Мін’юсту, в 2012 році написаних заповітів було на 30 тис. більше, ніж у минулому. Аналітики зазначають, що частина таких документів – метод уникнення оподаткування.
Юристи кажуть, що число людей, які мають намір скласти заповіт, дійсно зростає, причому стають іншими і тенденції, яким вони слідують: “Раніше це були в основному люди у віці або ті, хто тяжко хворий, а останнім часом все більше звертаються молоді люди – років тридцяти. Зараз таких приблизно половина”, – розповіла приватний нотаріус Вікторія Дерев’янко.
“Але все одно це мало, тому що ця цифра становить лише 30% від кількості випадків одержуваної українцями спадщини”, – зазначають в Мін’юсті. Експерти вказують на варіанти з ухиленням від податків. “Якщо ви заповідаєте комусь машину, то вам потрібно заплатити держмито розміром 0,05% її вартості та 600 грн нотаріусу, а при продажу того ж авто сума податку буде набагато більшою – близько 7% від вартості плюс послуги нотаріуса до 1500 грн. Теоретично довіреністю можна було б і обійтися, але цей документ втрачає свою силу після смерті довірителя”, – зазначив адвокат Денис Зайцев.
Видання зазначає, що як правило заповідають родичам апартаменти, депозитні рахунки і машини, проте бувають і унікальні випадки, наприклад, жінка-мусульманка розподілила свої золоті прикраси між дочками. Іноді люди прагнуть залишити після смерті якісь персональні речі особливо важливим для них людям: “У мене був тільки один такий випадок. Бабуся все майно розподілила між родичами, а столовий сервіз залишила внучці своєї подруги”, – розповів юрист Сергій Сінченко. За його словами, часто буває, що люди залишають спадщину практично стороннім людям.
Крім того, отримання спадщини за виконання певних умов стає популярним і в Україні. “Це називається заповідальний легат – умова, яку повинен виконати одержувач, щоб вступити у свої права. Був випадок, коли жінка поставила умову: продати її квартиру і перерахувати гроші в благодійний фонд. Тільки після цього її дочка мала право розпоряджатися всім іншим майном”, – повідала директор адвокатської контори в Києві Євгена Варакіна.
Раніше в Кабміні розповіли про можливість продажу транспортного засобу без перереєстрації в разі, якщо він отриманий в спадщину.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас