В Україні потрібно ввести два види податкових декларацій для фізичних осіб, - експерт


В Україні потрібно ввести два види податкових декларацій для фізичних осіб, - експерт

Щоб створити умови для поступової адаптації більшості громадян до системи загального декларування доходів, уряду доцільно було б вивчити можливість введення двох видів декларацій: однієї – для найманих працівників, а другої – для підприємців та самозайнятих осіб. Таку думку озвучив заступник директора Науково-дослідного центру з проблем оподаткування Костянтин Швабій.

«Враховуючи корумпованість суспільства, декларуванню, застосуванню непрямих методів визначення бази немає альтернативи», – упевнений він.

Швабій звернув увагу на необхідність неухильного дотримання чинного законодавства. Зокрема, в частині обов’язковості подання декларацій та коректності наведених даних, а також необхідності створення такої системи декларування доходів громадян, ефект від якої для бюджету був би, принаймні, не менше витрат на забезпечення її функціонування.

При цьому Швабій вказав на те, що українські мільйонери платять до бюджету лише кілька відсотків від загальних надходжень від податку з доходів фізосіб, хоча отримують більше 50% всіх доходів. «Враховуючи ці обставини, дійсно потрібно щось робити і робити негайно, щоб багатії платили більше податків», – відзначив учений.

Нагадаємо, в найближчі три місяці Міністерство доходів і зборів винесе на обговорення законопроект про обов’язкове загальне декларування доходів громадян. Глава відомства Олександр Клименко, оголошуючи про такі наміри, підкреслив, що прийняття такого закону дозволить уряду знизити ставку єдиного соціального внеску.

За приблизними підрахунками, ініціатива щодо впровадження загального декларування торкнеться близько 30 млн українців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua