Google запатентував спосіб розблокування гаджетів за допомогою посмішки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Google запатентував спосіб розблокування гаджетів за допомогою посмішки

Технології&Авто
1864
Нова розробка Google скоро може замінити звичайні способи блокування девайсів на кшталт смартфонів або планшетів. Корпорація запатентувала додаток Jelly Bean для Android, здатний розблокувати гаджет за допомогою міміки.
Додаток повідомляє користувачеві, що потрібно зробити, приміром, швидко повернути голову, і, якщо він правильно зробив жест, який відзначається камерою, то гаджет розблокується. Проте, в ході тестів був виявлений простий спосіб обдурити програму.
Ідея технології полягає в порівнянні двох знімків. Приміром, на смартфон фотографується користувач з відкритими очима і закритими. Відомості зберігаються і, якщо людина має намір використовувати телефон, то йому потрібно моргнути в камеру, щоб програма дала доступ. Таким чином, фіксується правильна черговість дій.
Приклади міміки можуть бути різними. Так, людина може морщитися, висовувати язик, відкривати і закривати рот, посміхатися, хмурити лоб або рухати бровами. Все це додаток зможе відстежити і порівняти.
Крім того, творці постаралися зробити розумну систему захисту, яка б змогла пізнати шахрайство. Тобто, чи жива перед камерою людина, або, приміром, фото. Для цього програма стежить за кутом, при якому знімається зображення. Крім того, в Google придумали спеціальний “тест на людяність” – щоб зрозуміти, що перед камерою жива людина, програмі потрібно підморгнути.
Представники Google не повідомляють, коли подібна технологія може бути запущена повсюдно. Програмістам також потрібно вдосконалити свої розробки, щоб уникати збоїв чи обманів. Наприклад, вони можуть додати тест на “людяність”, пов’язаний з контуром особи.
За прогнозами аналітиків, у майбутньому смартфони можуть отримати спецдатчики, за допомогою яких будуть моделюватися контури голови. Крім того, можуть запустити світлові датчики, випромінюючі “світлові пучки, що мають різні кольори або частоти, щоб викликати в очах користувача відблиски відповідної частоти”, які відзначатимуться програмою. Однак, за словами дослідників, такі технології будуть доступні масовому покупцеві ще не скоро.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас