Підкосмічна імперія — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підкосмічна імперія

Світ
2307
Китай запустив у космос черговий пілотований корабель з трьома тайконавтами на борту. Експерти вважають, що складність і тривалість місії говорить про успіхи КНР в галузі освоєння космосу. На орбіті космонавти проведуть кілька експериментів і прочитають лекцію для школярів.
Китайський пілотований апарат «Шеньчжоу-10» вирушив підкорювати космічні простори сьогодні в 13.38 мск. Корабель, назва якого перекладається з китайської як «божественне судно», стартував з космодрому в пустелі Гобі з трьома космонавтами (або, як їх ще називають у Китаї, тайконавтами) на борту, повідомила Національна космічна адміністрація КНР.
Мета запуску – робота в рамках проекту по створенню власної космічної станції.
Двоє чоловіків (Хайшен Не та Сяогуан Чжан) і жінка (Япін Ван) проведуть на навколоземній орбіті 15 днів. За цей час вони мають намір провести різні експерименти і протестувати модуль. Очікується, що після виходу на орбіту «Шеньчжоу-10» двічі зістикується з лабораторним модулем «Тяньгун-1» («Тяньгун» в перекладі з китайської означає «райський палац»), який був виведений на орбіту у вересні 2011 року – один раз на автоматичному режимі і один раз в ручному. Ці вправи необхідні для реалізації космічної програми, вважають фахівці. Глава технологічного відділу компанії «Китайська аерокосмічна наука і технологія» Бао Веймін пояснив, що у майбутньої космічної станції буде багато стикувальних портів та навички стикування дуже важливі.
Крім того, Япін Ван проведе по відеозв’язку заняття з групою школярів. Ван розповість учням середньої школи про поверхневий натяг рідини в умовах низької гравітації, пояснить закони Ньютона і допоможе зрозуміти різницю між масою і вагою. «Всі ми учні у справі пізнання Всесвіту. Ми хочемо, щоб наші маленькі друзі приєдналися до нас, щоб вивчати і досліджувати чарівний і прекрасний Всесвіт», – заявила Япін на прес-конференції в понеділок. 33-річна тайконавтка – військовий пілот з 1600 льотними годинами. Китайське агентство новин «Сіньхуа» повідомляє, що батьки Ван Япін були селянами і робота на фермі з ранніх років зробила її стійкою, а звичка регулярно бігати на довгі дистанції виробила в ній сильну волю.
Командир екіпажу Не Хайшен – 48-річний генерал-майор. До моменту закінчення місії він проведе в космосі більше часу, ніж будь-який інший китайський астронавт.
«Це моя робота і мій обов’язок. Для мене це велика честь незалежно від мого звання», – сказав Хайш в інтерв’ю агентству AFP.
Третій член екіпажу полковник Сяогуан Чжан потрапив у космос з другої спроби. Раніше він брав участь у відборі для космічних подорожей, але не пройшов. «Успіх – це частина нашого життя, і невдачі теж. І якщо тих, хто ніколи не терпить поразок, можна назвати переможцями, то й ті, хто не залишають спроби домогтися свого, теж переможці», – поділився він з журналістами.
Це друге в історії китайської космонавтики стикування пілотованого корабля з космічним модулем. Рік тому тайконавти переходили на орбітальний модуль «Тяньгун-1» з космічного корабля «Шеньчжоу-9». У Національній космічній адміністрації КНР впевнені, що успішне виконання стикування «Шеньчжоу-10» і «Тяньгун-1» стане важливим кроком у рамках китайської космічної програми.
Кінцева мета програми – створення космічної станції і лабораторії на орбіті Землі до 2020 року.
Китайська програма з освоєння космосу стартувала 8 жовтня 1956. У квітні 1970 року КНР вивела на орбіту перший штучний супутник землі «Дунфанхун-1» («Червоніє Схід-1»). Перший політ в космос китайського космонавта відбувся на пілотованому космічному апараті «Шеньчжоу-5» у жовтні 2003 року. Перший вихід китайського космонавта у відкритий космос стався наприкінці вересня 2008 року в ході місії корабля «Шеньчжоу-6». Перша китайська жінка-космонавт – 33-річна майор китайських ВПС Лю Ян – побувала в космосі в 2012 році на борту корабля «Шеньчжоу-9».
Незалежний експерт з питань освоєння космосу Морріс Джонс з Австралії зазначив, що остання місія стане найскладнішою за всю історію освоєння космосу КНР. «Думаю, що той факт, що вони відправляються в таку тривалу й складну подорож, означає, що китайська космічна програма досягла остаточної зрілості», – заявив Джонс.
Дарья Загвоздіна
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас