Кабмін затвердив податок на бувші у використанні авто — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін затвердив податок на бувші у використанні авто

Казна та Політика
6159
Уряд України затвердив порядок визначення середньоринкової вартості автомобілів, мотоциклів і мопедів з метою визначення доходу фізичних осіб від їх продажу (обміну) для подальшого оподаткування.
Це закріплено постановою Кабміну № 403 від 10 квітня 2013 року, опублікованими в газеті “Урядовий кур’єр” у вівторок.
Згідно з документом, розрахована середньоринкова вартість залежить від терміну експлуатації транспортного засобу, а також країни-виробника (СНД або інші країни), а також пробігу та різниці між фактичним і нормативним середньорічним пробігом. При цьому середньо нормативним річним пробігом для транспортних засобів виробництва країн СНД прийнято 22 тис. км, виробництва інших країн – 27 тис. км.
Виходячи з цих параметрів, розраховуються корегуючі коефіцієнти для визначення середньоринкової ціни.
У разі якщо фактичний середньорічний пробіг більше нормативного, середньоринкова вартість ТЗ зменшується, а якщо середньорічний пробіг нижче нормативного – збільшується.
Для транспортних засобів з терміном експлуатації до одного року, а також у разі різниці між фактичним і нормативним середньорічним пробігом в розмірі 2 тис. км, коефіцієнт не визначається.
Джерелом інформації про ціну нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціну ідентичних або аналогічних транспортних засобів з урахуванням податків і зборів.
У документі наголошується, що у разі неможливості визначення ціни нового транспортного засобу в Україні, використовується інформація про його ціну в країнах-виробниках (імпортерах). При цьому ціна нового ТЗ визначається на рівні ціни в країнах-виробниках без урахування ПДВ цих країн, збільшеної на суму податків і зборів, які сплачуються у ході митного оформлення.
Крім того, у разі неможливості визначення ціни нового ТЗ перерахованими в документі методами допускається використання інформації про ціни нових ТЗ у спеціалізованих періодичних виданнях для продажів, комп’ютерних програмах та Інтернеті.
Як повідомлялося, спрощеним порядком реєстрації транспортних засобів, яке набрало чинності з 1 січня 2013 року, від податку на доходи фізосіб звільнений дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного автомобіля (мотоцикла, мопеда).
У той же час база для оподаткування другої (протягом року) операції з відчуження ТЗ визначається за вибором платника податку: або на підставі незалежної оцінки, або виходячи з визначеної урядом середньоринкової ціни.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас