Кабмін затвердив податок на бувші у використанні авто


Кабмін затвердив податок на бувші у використанні авто

Уряд України затвердив порядок визначення середньоринкової вартості автомобілів, мотоциклів і мопедів з метою визначення доходу фізичних осіб від їх продажу (обміну) для подальшого оподаткування.

Це закріплено постановою Кабміну № 403 від 10 квітня 2013 року, опублікованими в газеті “Урядовий кур’єр” у вівторок.

Згідно з документом, розрахована середньоринкова вартість залежить від терміну експлуатації транспортного засобу, а також країни-виробника (СНД або інші країни), а також пробігу та різниці між фактичним і нормативним середньорічним пробігом. При цьому середньо нормативним річним пробігом для транспортних засобів виробництва країн СНД прийнято 22 тис. км, виробництва інших країн – 27 тис. км.

Виходячи з цих параметрів, розраховуються корегуючі коефіцієнти для визначення середньоринкової ціни.

У разі якщо фактичний середньорічний пробіг більше нормативного, середньоринкова вартість ТЗ зменшується, а якщо середньорічний пробіг нижче нормативного – збільшується.

Для транспортних засобів з терміном експлуатації до одного року, а також у разі різниці між фактичним і нормативним середньорічним пробігом в розмірі 2 тис. км, коефіцієнт не визначається.

Джерелом інформації про ціну нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціну ідентичних або аналогічних транспортних засобів з урахуванням податків і зборів.

У документі наголошується, що у разі неможливості визначення ціни нового транспортного засобу в Україні, використовується інформація про його ціну в країнах-виробниках (імпортерах). При цьому ціна нового ТЗ визначається на рівні ціни в країнах-виробниках без урахування ПДВ цих країн, збільшеної на суму податків і зборів, які сплачуються у ході митного оформлення.

Крім того, у разі неможливості визначення ціни нового ТЗ перерахованими в документі методами допускається використання інформації про ціни нових ТЗ у спеціалізованих періодичних виданнях для продажів, комп’ютерних програмах та Інтернеті.

Як повідомлялося, спрощеним порядком реєстрації транспортних засобів, яке набрало чинності з 1 січня 2013 року, від податку на доходи фізосіб звільнений дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного автомобіля (мотоцикла, мопеда).

У той же час база для оподаткування другої (протягом року) операції з відчуження ТЗ визначається за вибором платника податку: або на підставі незалежної оцінки, або виходячи з визначеної урядом середньоринкової ціни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua