Попереду два вирішальні дні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Попереду два вирішальні дні

Світ
2220
Повінь в Німеччині змусило владу евакуювати десятки тисяч людей. На річці Ельбі прорвана гребля, затопило ріллі. Поліція шукає відправників анонімного листа з погрозами підірвати дамби. В Угорщині добровольці, солдати і засуджені укладають мішки з піском по берегах Дунаю. Удар стихії очікується в найближчі два дні.
Вода продовжує затоплювати східні райони Німеччини. До потоків, які прибули з Чехії по річці Ельба, додалася вода від проливних дощів на території самої Німеччини. У Дрездені, розташованому вище по Ельбі біля кордонів з Чехією, ситуація вже нормалізувалася, люди повернулися в будинки.
У минулі вихідні пік повені був відзначений в Магдебурзі, центрі федеральної землі Саксонія-Ангальт, наступному великому місті на річці Ельба, повідомляє Reuters. Наприкінці минулого тижня рівень води піднявся на п’ять метрів вище норми і склав сім метрів, побивши історичний рекорд. У неділю вранці рівень води в Ельбі виріс до 7,44 метра. Влада Магдебурга закликала жителів найближчих до річки районів, ще не виїхали з міста, терміново евакуюватися. Були виділені автобуси та вантажівки. Всього місто покинули 23 тисячі осіб. Повідомляється, що була припинена подача електрики в Магдебург.
Одним з найбільш постраждалих виявився район Магдебурга Ротензе. Там знаходиться електропідстанція. Сім сотень солдатів будували навколо неї дамбу з мішків з піском, щоб не дати воді проникнути на підстанцію, повідомляє Times-gazette.
«Ротензе заповнюється, як ванна», – зазначив представник армії Андре Сабцог.
«Ми допомагали носити мішки з піском, щоб захистити місто. Настрій дуже пригнічений, всі налякані. Багатьом довелося покинути місто», – розповіла мешканка міста Ліана Нагеной.
Обережності виявилися не марними – у неділю прорвало дамбу вище за течією Ельби біля містечка Акен, в 20 кілометрах від Магдебурга. Вода затопила сільськогосподарські землі. Місцева влада евакуювала вісім тисяч людей з Акена і навколишніх поселень. Деякі люди брали із собою не тільки домашніх улюбленцыв, але також тварин з подвір’я.
Поліція землі Саксонія-Ангальт почала розшук авторів анонімного листа з погрозами підірвати дамби.
«Ми сприйняли послання серйозно», – заявив міністр внутрішніх справ Саксонії-Анхельт Хольгер Шталькнехт. Чи містилися в анонімці які-небудь вимоги, в поліції не уточнили.
Вдень у понеділок рівень води в Ельбі в Магдебурзі почав потроху знижуватися.
У більш північних містах, розташованих вниз за течією Ельби, жителі та комунальні службовці продовжують зводити дамби.
У понеділок вищий, четвертий рівень тривоги оголошений в одному з розташованих на Ельбі районів північної землі Шлезвіг-Гольштейні.
До критичного рівень вода може піднятися ще на одному водомірному посту недалеко від Гамбурга. Поки що з води видніється відмітка 6,48 метра. До четверга, згідно з прогнозами, рівень води в річці може піднятися до 10,15 метра.
За попередніми даними, число жертв удару стихії в Німеччині склало сім осіб, є зниклі безвісти. Розмір збитків може перевищити 11 млрд євро. З таким прогнозом виступило напередодні Об’єднання німецьких торгово-промислових палат.
Разом з Німеччиною повені зазнала Угорщина. У Будапешті встановлені водні огородження поки стримують натиск води. Добровольці з числа місцевих жителів, солдати, а також засуджені з в’язниць працювали біля берегів Дунаю протяжністю понад 700 км, зміцнюючи існуючі огорожі і складаючи нові з мішків з піском.
Укріплення зведені до висоти 9,5 метра. Були використані 3,5 млн мішків з піском.
З міст і сіл, розташованих уздовж Дунаю, евакуйовано 1200 осіб, ще 200 осіб залишили свої будинки в Будапешті, передає «Бі-бі-сі». Автоконцерн Suzuki заявив, що зупинить виробництво, розташоване в місті Естергом в 30 кілометрах вгору по Дунаю від Будапешта. «Повінь наближається до Будапешту. Попереду два вирішальні дні, коли ми повинні зібрати всі наші сили», – заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.
Анастасія Берсенева
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас