Для реалізації інтелектуального потенціалу України потрібен приплив інвестицій та інновації, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для реалізації інтелектуального потенціалу України потрібен приплив інвестицій та інновації, - експерт

Казна та Політика
404
Україна – цікавий і перспективний партнер, як для Європейського союзу, так і для наших східних сусідів, завдяки унікальному геополітичному положенню, економічним потенціалом, але насамперед її інтелектуальному потенціалу.
Про це заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, державами-учасниками СНД, ЄЕС та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян.
«Найважливіший ресурс, яким володіє Україна – це інтелектуальний потенціал», – сказав він.
Мунтіян нагадав, що з 1970-80 рр. Україна посідала перше місце у світі, за оцінками японських фахівців, за кількістю відкриттів і винаходів. За 22 роки незалежності Україні вдалося зберегти і примножити цей матеріал: вона займає лідируючі позиції у світі в космічній галузі, авіабудуванні, агропромисловому комплексі. За словами Мунтіяна, для реалізації цього величезного потенціалу України необхідно поєднання двох складових – притоку інвестицій (на прийнятних для України умовах) і інновацій.
«Ми повинні забезпечити сприятливе середовище. Щоб були реальні інвестиції в реальні сектори економіки, ми створили точки прориву, щоб ми могли реалізувати свій, насамперед, інтелектуальний потенціал. Бо саме інтелектуальний потенціал дасть нам найбільше зростання », – сказав Мунтіян.
За його словами, вчені підрахували, що найбільший ефект може дати інноваційна модель економіки – інновації можуть забезпечити приріст ВВП на 88%. «Сьогодні інвестори готові вкладати ресурси тільки в перспективні країни. За даними ООН, освіченість українців складає 99,3%. Це треба використовувати, тому я впевнений: у Україну будуть вкладати інвестиції. Найголовніше – зберегти активну молодь. Тому що наша головна інвестиція, перспектива і порятунок – це вкладення коштів у нашу молодь. У наше майбутнє. Починаючи з дитячого садка, шкільного виховання, вищої освіти, наукових працівників – саме вони є ядром, яке зможе забезпечити функціонування інноваційної економіки. І це дає надію, що наші діти, наші онуки зроблять те, що ми втратили», – підкреслив урядовий уповноважений.
Він також зазначив, що Україна проводить виважену зовнішньоекономічну політику, щоб не втратити жоден з важливих для неї ринків: ні Євросоюзу, ні Митного союзу. «Головне – правильний підхід, глибока грунтовна оцінка всіх позитивних і негативних моментів, пов’язаних зі зближенням, як з Європейським, так і Митним союзами», – резюмував Мунтіян.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас