Економіка Китаю: ознаки слабкості очевидні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Економіка Китаю: ознаки слабкості очевидні

Казна та Політика
2017
Статистика з Піднебесної показала несподівану слабкість другої за розміром економіки світу і збільшила побоювання про уповільнення ВВП Китаю другий квартал поспіль.
У 2012 р. економіка Китаю зростала найслабшими темпами за 13 років, але в поточному році негативна динаміка може продовжитися. Принаймні після виходу в ці вихідні даних, багато аналітиків висловили сумнів у тому, що Піднебесна зможе досягти цільового діапазону по зростанню ВВП в 7,5% в 2013 р.
“Перспективи зростання залишаються схильними до ризиків, і ми цілком можемо в кінцевому підсумку переглянути наш прогноз щодо зростання ВВП на 2013 рік у бік зниження”, – заявив в інтерв’ю агентству Reuters економіст RBS Луї Куїс.
Так, промислове виробництво зросло в травні менше очікувань: всього 9,2%, а ціни виробників знижуються вже 15-й місяць поспіль.
Зростання експорту виявилося мінімальним за 10 місяців, а імпорт знизився на 0,3%, при тому, що чекали зростання на 6%. У настільки слабких даних по зовнішній торгівлі є пояснення: влада виявила величезну кількість порушень, коли компанії здійснювали фіктивні експортні операції, щоб обійти контроль за рухом капіталу. Тепер статистика відображає більш реалістичну картину.
“Дані про торгівлю відображають млявий внутрішній і зовнішній попит, що свідчить про більш повільне, ніж очікувалося, відновлення економіки в II кварталі”, – сказав Шень Лан, економіст Standard Chartered Bank в Шанхаї.
Інвестиції в основні засоби та обсяг нових кредитів також знизилися.
Міжбанківський ринок містить серйозну загрозу
Економіка Китаю: ознаки слабкості очевидні
На міжбанківському ринку Китаю сталося вибухове зростання вартості процентних ставок, і ціна коротких кредитів підскочила до 10%, що можна вважати надзвичайною подією для місцевого ринку. Однією з причин такої напруженості став також фактор довгих вихідних у КНР, що має на увазі підвищений попит на короткі позики.
Однак цього разу масштаби напруженості виявилися набагато сильнішими. Як повідомляє інформаційне агентство MNI, China Everbright Bank не зміг розплатитися по коротких кредитах з Industrial Bank на суму в 6 млрд юанів. Іншими словами, стався дефолт за кредитними зобов’язаннями.
Дефолт з боку China Everbright Bank у свою чергу ускладнив фінансову ситуацію для China Industrial Bank, так як в останньому розраховували отримати 6 млрд юанів для забезпечення власних потреб в ліквідності. Ряд трейдерів в Шанхаї відзначили, що дефолт призвів до ланцюгової реакції на міжбанківському ринку Китаю і в результаті зростання процентних ставок постраждали багато банків.
Так, вартість кредитних коштів для China Industrial Bank виросла на 100 базисних пунктів вище середньої процентної ставки по ринку. Через проблеми з низькими рівнями ліквідності постраждав і Agricultural Development Bank of China. Банк розраховував виручити 20 млрд юанів за пакет 6-місячних біллів, проте у результаті йому вдалося розмістити свої папери лише на суму 11,51 млрд юанів.
Учасники ринку не очікують істотного поліпшення ситуації з ліквідністю на ринку міжбанківського кредитування Китаю в найближчій перспективі. За прогнозами приплив капіталу на ринок може знизитися через низку нових заходів, які були озвучені китайською владою з метою обмежити приплив “гарячих” (спекулятивних) грошей у фінансову систему країни.
В результаті китайські банки змушені були почати скупку доларів на ринку, і це призвело до зниження рівнів доступної ліквідності в юанях.
Дефолт на ринку РЕПО може мати далекосяжні наслідки. Принаймні за динамікою ставок найближчим часом варто стежити дуже уважно. Сам факт дефолту не може бути проігнорований ринком.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас