Суд схвалив мир між Україною і розробником шельфу Чорного моря — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд схвалив мир між Україною і розробником шельфу Чорного моря

Енергетика
416
Печерський районний суд Києва 6 червня схвалив ухвалу про визнання в Україні документа Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція), який 28 грудня 2012 р. схвалив мировий договір між Україною і Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські острови) щодо конфлікту через розірвання контракту про розділ видобутку з Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.
“Визнати в Україні остаточне рішення (на узгоджених умовах сторін) Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція) від 28 грудня 2012 року в справі V (91/2008) між компанією Vanco Prykerchenska Ltd і державою Україна”, – вказано в ухвалі суду.
Це рішення ще можна оскаржити в Апеляційному суді Києва.
Як відомо, 9 жовтня 2007 р. між Кабінетом Міністром і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано УРП по Прикерченську ділянку шельфу Чорного моря. Vanco International передала всі права і зобов’язання по УРП Vanco Prykerchenska, що стало основною причиною розірвання з боку Кабміну угоди і початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.
Vanco International є 100%-ою дочірньою компанією Vanco Energy Company (США), якою володіють акціонери групи компаній Лукойл. Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, іншими власниками виступають: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Limited (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.
Нагадаємо, що підконтрольний найбагатшій людині України, Ринату Ахметову, енергохолдинг ДТЕК (Донецьк) 27 листопада 2012 р. уклав договір купівлі-продажу акцій компанії Vanco Ukraine Limited (Британські Віргінські острови), що призведе до збільшення частки холдингу в компанії Vanco Prykerchenska (Британські Віргінські острови ) до більше 50% з нинішніх 25,5%.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас