Податок на відпочинок за кордоном не злякає українських туристів - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Податок на відпочинок за кордоном не злякає українських туристів - експерти

Особисті фінанси
1059
Тих, хто любить відпочивати за кордоном, незабаром можуть змусити платити податок. Глава Держагентства з питань туризму і курортів Олена Шаповал пропонує брати з українських мандрівників один відсоток від мінімальної зарплати.
Сьогодні це нібито й невелика сума – одинадцять гривень і сорок сім копійок. Втім, у людей така ініціатива викликає тільки обурення.
“А навіщо він (податок)? Ну ми вважаємо, що він нам не потрібен. Це дуже безглуздий податок, просто ні за що, це те ж саме, що зробити податок на додаткові вікна”, – каже киянка Оксана.
“Я вважаю, що це неправильно. Все-таки ми заслуговуємо на відпочинок, ми платимо податки, чому ми повинні ще платити, щоб відпочити нормально”, – обурюється киянка Галина.
Якщо податок затвердять, із українців-туристів щорічно держава матиме два десятки мільйонів гривень, але український туризм і тоді навряд чи розквітне, вважає депутат Андрій Пінчук.
Член парламентського Комітету з питань податкової політики Сергій Терьохін переконаний, що ідея дуже сира, адже як мінімум незрозуміло, як українців будуть перевіряти, їдуть вони за кордон на відпочинок чи у справах.
“Хто буде вирішувати? Ну, припустимо, вони будуть збирати цей податок з туристичних компаній наших, а якщо людина купує сама ваучер – то у кого? Іноземні готелі будуть обкладати? Я хотів би подивитися, як це у них вийде”, – зазначив Терьохін.
У турфірмах кажуть, що навіть якщо податок і зроблять обов’язковим, кількість туристів не зменшиться. Учасники ринку говорять, що не такі це великі гроші, проте погоджуються, що перевірити мету виїзду за кордон і справді доволі складно.
“Це взагалі неможливо перевірити – він купив квитки для відпочинку або він купив квитки для відрядження, чи поїхати до родичів, чи поїхати по роботі. Він може у нас просто замовити проживання, ми можемо навіть цього не знати – у нього буде робоче відрядження чи ні», – коментує гендиректор турфірми Оксана Мороз.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас