Поріг обмеження готівкових розрахунків в Україні буде змінюватися раз на півроку - експерт


Поріг обмеження готівкових розрахунків в Україні буде змінюватися раз на півроку - експерт

Гранична сума готівкових розрахунків у 150 тис. грн, встановлена ​​Національним банком України з 1 вересня цього року, не є остаточною. Найближчим часом вона може бути знижена до більш низького рівня. Таку думку висловив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

“Якщо подивитися на норми регулювання FATF, метою роботи якого є впровадження заходів по боротьбі з відмивання грошей, то вони куди нижче, ніж норми, встановлені НБУ. З чого я роблю висновок, що це не крайнє обмеження, яке з’являється в Україні і 150 тис . грн – це просто перша величина, яка є пробним обмежувачем. Далі ми побачимо тренд на зниження цього порогу і введення обмеження до куди більш низького рівня, ніж 150 тис. грн “, – сказав Устенко.

За його словами, поріг обмеження готівкових розрахунків в Україні буде змінюватися раз на півроку, поки не досягне рівня, встановленого FATF, тобто не більше 80 тис. грн.

“В принципі мені здається, що подібного роду зміни ми в праві чекати один раз на півроку, до того, поки не доведуть цю суму до рівня FATF, тобто до 80 тис. грн – це просто обов’язковий поріг зменшення, а далі на розсуд монетарної влади – НБУ “, – зазначив експерт.

При цьому він нагадав, що в більшості країн Європи середні чеки, які можуть оплачуватися готівкою, складають близько 1 тис. євро (або 10,5 тис. грн за курсом НБУ – ред.).

Устенко підкреслив, що введення обмеження на готівкові розрахунки в Україні – “це абсолютно нормальний крок держави”, який дозволить знизити тіньовий сектор і забезпечить додаткові надходження до бюджету за рахунок запобігання мінімізації податкових плат.

“В Україні давно назріли подібного роду обмежувачі і, перш за все, з точки зору боротьби з тим же тіньовим ринком. Тіньовий ринок, який коливається на рівні близько 50%, вимагає серйозної детінізації”, – вважає експерт.

Нагадаємо, що в четвер 6 червня 2013 правління Національного банку України прийняло постанову про встановлення з 1 вересня 2013 граничної суми готівкових розрахунків.

Так, граничне обмеження для розрахунків готівкою між підприємствами протягом одного дня складе 10 тис. грн, між фізичними особами та підприємствами – 150 тис. грн, між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню – 150 тис. грн .

За підрахунками НБУ, реалізація цього рішення сформує для банків додаткову ліквідність в розмірі 14-16 млрд грн на рік та забезпечить додатковий приріст ВВП у розмірі 0,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua