МВФ неправильно рятував Грецію, військкомати скоротять, наші банки найгірші в екс-СРСР - підсумки четверга — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ неправильно рятував Грецію, військкомати скоротять, наші банки найгірші в екс-СРСР - підсумки четверга

1129
МВФ зізнався – він винен
Міжнародний валютний фонд визнав, що допустив помітні провали в наданні фінансової допомоги Греції, і що країна постраждала від набагато більш глибокої рецесії, ніж це прогнозувалося. В опублікованій МВФ доповіді перші два роки здійснення програми допомоги охарактеризовані як “стримуюча операція”, коли члени єврозони боролися з розгортанням масштабної економічної кризи.
Ну а поки ви переварюєте прочитане, я просто нагадаю кілька цифр – за роки кризи економіка Греції скоротилася в цілому на 20%. З травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції – країни єврозони і МВФ – відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро. Тим не менш, Греція шостий рік поспіль перебуває в рецесії, рівень безробіття в ній становить 27%. Авжеж, в МВФ сидять найкращі експерти в світі, не інакше …
Наша олія попереду планети всієї
Україна виробляє 25% соняшникової олії від світового виробництва. Про це повідомив міністр аграрної політики і виробництва Микола Присяжнюк. “Вже сьогодні всі визнають факт того, що Україна є одним з провідних гравців на світовому ринку продовольства. Україна – наймасштабніший у світі виробник соняшникової олії, майже 25% від світового виробництв, а і найбільший експортер – 55% від світової торгівлі”, – заявив Присяжнюк. Ось здається – і хороша новина, позитивна, яких мало, але з іншого боку – достатньо поїхати в села і подивитися на реальність, яка не має ніякого відношення до вказаних міністром цифрам. Ні, масло напевно продається, але от життя українців від цього не стала багатшим або кращим …
Військкомати – давай, до побачення!
Кабінет Міністрів планує скоротити чисельність особового складу військкоматів в два рази за рахунок оптимізації їх системи та скасування призову в армію. Рішення передбачає спрощення системи управління їх діяльністю як у мирний, так і воєнний час, зменшення обсягів мобілізаційної роботи у мирний час, зняття з військових комісаріатів ряду другорядних і дублюючих функцій, а також вивільнення їх від “надуманих” завдань дозвільного характеру (надання довідок на виїзд за кордон, видача військових квитків всім категоріям громадян, зокрема тим, які не проходили військову службу, багаторівнева система призовних медичних комісій). Після прочитання цієї новини хочеться сказати тільки одне – ура, нарешті, в Кабміні додумалися зробити те, що потрібно було зробити ще 22 роки тому.
Наші банки – найгірші в екс-СРСР
За показниками економічних ризиків банківська галузь України має найгіршу оцінку – 10. Про це повідомив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. За його словами, даний показник включає оцінку економічної стабільності, економічних дисбалансів, кредитних ризиків в економіці. Як зазначив експерт, агентство Standard & Poor `s оцінило банківську галузь України в 9 балів, що є найгіршим показником серед всіх держав, які виникли на території колишнього СРСР. На думку президента АУБ, і на українських банках, і на економіці країни в цілому негативно відбилися утримання стабільності курсу національної валюти та інфляції протягом останніх трьох років. З експертом можна сперечатися, можна погоджуватися, але головне в іншому – влада дійсно штучно утримує стабільний курс гривні останні роки, про що вже повідомили всі видні світові експертні агенства. І заперечувати це – нерозумно.
Повторення – мати навчання
Так, напевно, вирішив наш президент і тому запропонував повернутися до проекту газопроводу “Білий потік” в обхід Росії з Грузії по дну Чорного моря на Україну і до Європи. Про це він сказав у своєму щорічному посланні до Ради. Янукович вважає “Білий потік” альтернативним маршруту постачання в Україну природного газу з Азербайджану, а також, у разі успішної споруди Транскаспійського газопроводу, з Туркменістану і Казахстану. До чого ж повторення, запитаєте ви? А вся справа в тому, що вперше ідея створення газопроводу “Білий потік” була оприлюднена Юлією Тимошенко в 2005 році: ідея полягає в будівництві газопроводу з Туркменістану через Азербайджан в грузинський порт Супса, і потім по дну Чорного моря через Крим у напрямку країн ЄС. Як бачимо – 8 років не термін, а час щоб добре обміркувати і ще раз запропонувати.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас