Економіст: українські олігархи зациклились на перетасуванні старих радянських промислових активів - західні ЗМІ


Економіст: українські олігархи зациклились на перетасуванні старих радянських промислових активів - західні ЗМІ

Придбання Рінатом Ахметовим Укртелекому у австрійської інвестиційної групи EPIC збурює нові хвилювання про те, скільки багатства нації наразі зосереджено в руках однієї людини. Про це пише Financial Times.

«Ця покупка турбує в тому сенсі, що вона нагадує, як багато активів в Україні потрапляють до рук занадто малої кількості людей, що обмежує конкуренцію», – відзначив в коментарі виданню голова аналітичного відділу київського інвестиційного банку Investment Capital Ukraine Олександр Вальчишен.

Посилаючись на зростаюче домінування Ахметова і жменьки інших впливових олігархів над економікою України, пан Вальчишен додав: «Замість того, щоб інвестувати в R&D (дослідження і розробки – Ред.)…найбільші бізнесмени України зациклились на перетасуванні» старих радянських промислових активів «з державної власності у приватні руки за здоровенними знижками». Вказуючи на глибокі економічні проблеми країни, пан Вальчишен додав: «Це не мало наслідком жодної вигоди для продуктивності на макрорівні».

Нагадаємо, фінансово-промислова група “Сістем Кепітал менеджмент” (СКМ) і EPIC 3 червня підписали договір купівлі-продажу 100% акцій компанії UA Тelecominvest Limited (Кіпр), якій належать корпоративні права ТОВ «ЄСУ» (Україна). У свою чергу, ЄСУ володіє 92,79% акцій ПАТ «Укртелеком», найбільшого українського гравця фіксованого зв’язку, а також оператора мобільної мережі 3G.

Відтак група СКМ стане власником контрольного пакета “Укртелекому” після отримання всіх необхідних дозволів, зокрема від антимонопольних органів.

СКМ вже володіє оператором фіксованого зв’язку – групою Vega, а також є міноритарним акціонером компанії «Астеліт», оператора мобільного зв’язку Life:) – третього мобільного гравця країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua