Туреччина продовжує протестувати, кількість мітингувальників зростає


Туреччина продовжує протестувати, кількість мітингувальників зростає

Напередодні пройшла наймасовіша акція з початку протестів. Правоохоронці отримали наказ не застосовувати силу проти мітингувальників. Втім, локальних зіткнень знову уникнути не вдалося.

“Нарешті люди прокинулися. І тепер їх волю не зломили! Прем’єр Ердоган виїхав з країни і повинен повернутися завтра. Але ми ще подивимося, чи вистачить йому сміливості!” – Заявляє один з протестуючих.

“Я не хочу, щоб ці протести закінчувалися. Ми повинні продовжити боротьбу, щоб наші діти жили в демократичній і мирній державі”, – вторить його товариш.

Про вирубку історичного парку Гезі в центрі Стамбула, через яку і почалися заворушення, вже майже не говорять. Список вимог мітингувальників зростає з кожним днем. Спочатку вони були незадоволені жорсткими діями поліції, потім закликали уряд негайно піти у відставку, а тепер виступають проти ісламізації суспільства в цілому. Вчора слідом за профспілкою держслужбовців до маніфестації приєдналися жінки.

“Ми – сучасне і прогресивне суспільство і не хочемо ставати релігійними фанатиками. Жінки бояться, що в один прекрасний день вони прокинуться в паранджі”, – заявила дизайнер Бану Тавласогли.

Палаючі барикади, водомети і сльозогінний газ – такі кадри приходять з Анкари, Ізміру, Різе та інших міст. Одна з ключових статей бюджету – туріндустрія – вже несе збитки. За даними місцевих ЗМІ, близько 40 відсотків туристів відмовилися або перенесли поїздки в Стамбул. Інші – намагаються забронювати готель, подалі від центральних кварталів, де проходять маніфестації. Аналітики кажуть, що якщо в найближчі дні влада не почує народ, в курортних містах теж почнуться заворушення – і це перед самим розпалом літнього сезону.

“Ердоган – легітимний лідер і найпопулярніший прем’єр за останні півстоліття. Але його розуміння демократії має бути більш ліберальним. Адже є деякі рамки, з яких виходити не можна. Його партії слід прислухатися до політичних опонентів, а не залякувати власний народ”, – заявляє журналіст Мустафа Акйол.

Втім, сам прем’єр поки зберігає спокій. Його північноафриканське турне проходить без змін у графіку. Він чомусь впевнений, що коли повернеться на батьківщину – обстановка вже буде спокійною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua