Реформи зроблять з України державу, орієнтовану на обслуговування потреб громадян - Янукович


Реформи зроблять з України державу, орієнтовану на обслуговування потреб громадян - Янукович

На порядку денному для України – подальше реформування системи державного управління, перехід до моделі держави, орієнтованої на обслуговування потреб громадян. Про це йдеться у вступному слові Президента України Віктора Януковича до щорічного послання до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України.

“У кожному місті, районі має з’явитися сучасний центр надання адміністративних послуг. У кожному з них повинен надаватися гарантований перелік затребуваних громадянами і бізнесом послуг. Вони повинні надаватися протягом мінімального терміну. Найближчим часом має запрацювати Єдиний державний портал адміністративних послуг, який зробить можливим здійснити перехід до дистанційного отримання паспортів, довідок, заміни посвідчень або реєстрації нового бізнесу громадянами”, – йдеться у промові.

За словами президента, в 2013 році будуть зроблені нові кроки для посилення боротьби з корупцією. Продовжиться робота над відпрацюванням механізмів персональної відповідальності чиновників усіх рівнів за реалізацію завдань впровадження реформ. Зросте відповідальність за порушення вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг.

“Ще одним важливим напрямком реформування стане робота над оновленням Конституції України. Необхідно усунути нечіткість принципу народовладдя, неефективність механізмів формування та відповідальності вищих органів державної влади, створити реальні гарантії незалежності судів і прокуратури, встановити баланс повноважень між місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування, який відповідатиме потребам. Для того, щоб ні на одному з етапів конституційного реформування не знижувалася планка професійних вимог та цивільної відповідальності, продовжить роботу Конституційної Асамблеї. В її роботі зараз беруть участь провідні вчені Національної академії наук України, галузевих академій, наукових установ та вищих навчальних установ, представники громадянського суспільства та місцевого самоврядування, правозахисних організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів, а також представники парламентських і позапарламентських політичних сил “, – заявив Янукович.

За його словами, світова економіка на початку 2013 року не подолала стагнацію і провідні економічні центри демонструють нестабільне зростання або залишаються в стані рецесії, при цьому глобальний попит на ключові товари українського експорту також залишатиметься низьким.

“При цьому конкурентна боротьба на світових ринках стає все жорсткішою. ​​За таких умов для того, щоб забезпечити сталий соціально-економічний розвиток, Україні необхідно активізувати пошук внутрішніх резервів, прискорити модернізацію виробництва, підвищити його конкурентоспроможність. Цього року необхідно прискорити структурні реформи в національній економіці і водночас знайти відповідь на нові виклики, породжені глобальною економічною кризою. Найближчий період стане значним випробуванням для України, важливим тестом політики реформ і розвитку. Використовуючи державне фінансування і стимулювання конкретних економічних програм і проектів, необхідно підтримати національного виробника, допомогти експортерам, реалізувати політику імпортозаміщення. В умовах кризи та скорочення попиту вкрай важливо прискорити процес оновлення виробничих фондів, стимулювати впровадження технологічних інновацій та енергозберігаючих технологій. Це єдиний шлях до підвищення конкурентоспроможності вітчизняної економіки “, – зазначив Янукович.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua