Які зміни в ПДР можуть прийняти цього року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Які зміни в ПДР можуть прийняти цього року

Казна та Політика
5584
За останні кілька місяців правила дорожнього руху істотно змінилися: водії вчать нові дорожні знаки, які вже почали встановлювати, повинні вмикати ближнє світло за містом навіть вдень і зупинятися, щоб пропустити дітей, що виходять з автобуса. Але ці нововведення можуть стати не єдиними в цьому році. У Верховній Раді зареєстровано ще п’ять законопроектів, які доповнюють діючі правила. «Сегодня» розібралася, яких ще змін чекати українським водіям.
 
ЯКІ ЗМІНИ МОЖУТЬ ПРИЙНЯТИ В ЦЬОМУ РОЦІ
(Законопроекти зареєстровані у парламенті)
 
1. Обов’язкова установка в салоні машини постійно працюючого відеореєстратора, «картинка» з якого може служити доказом при ДТП, спілкуванні з інспектором. За відсутність – штраф 17-51 грн. Найдешевша відеокамера коштує близько 200 грн, але дає відео низької якості, ціна хорошого реєстратора, на якому чітко видно обличчя і номерний знак інспектора, номери машини, що їдуть попереду машини, дорожні знаки і розмітку – від 500 грн.
2. Заборона тонованого скла за винятком заводського тонування – затемнення 10% вітрового скла вгорі і зменшення пропускної здатності бічного скла на 5%. Даішники отримають 24 пересувних вимірювальних лабораторій (по одній на область) для контролю техстану транспорту і право перевіряти тонування. За порушення – штраф 510-680 грн плюс розтонування скла.
3. Покарання за викинуте на дорогу сміття (як на ходу, так і під час стоянки) з приватних автомобілів. Штраф 340-510 грн, причому відповідає за чистоту водій, а не пасажири, незалежно від того, хто кинув сміття. Зараз норма діє для громадського транспорту і маршруток.
4. Введення автоматичної відео-та фотофіксації порушень ПДР. Система «Гарпун» вже працює, фіксує перевищення швидкості на основних трасах під Києвом (наприклад, на Чернігів, Обухів), але лише передає «картинку» на найближчий пост ДАІ, де інспектор зупиняє порушника і складає протокол. Передбачається, що узаконять автофотофіксацію не тільки перевищення швидкості, а й проїзду на червоне світло, розвороту через подвійну суцільну, обгону на перехресті і т. д. Заповнений протокол з фото, координатами місця і часом порушення прийде поштою власникові машини. Якщо за кермом був не він – доведеться йти в ДАІ за місцем проживання, щоб вказати ім’я винного, тоді протокол переоформлять.
5. Посилення покарання за їзду в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. За це загрожує штраф 6800-7650 грн або позбавлення прав на 3-4 роки. Зараз 2550-3400 грн і 1-2 роки.
П’ЯТЬ ГОЛОВНИХ ДІЮЧИХ ЗМІН
1. Із заходом сонця і до сходу необхідно включати ближнє світло фар. Раніше можна було ще півгодини після заходу і до сходу їздити без світла. Також з 1 жовтня по 1 травня фари при русі авто за містом повинні горіти цілодобово. За порушення – штраф 325-455 грн.
2. Стоянку на газонах заборонено. Газоном вважається місце, де росте трава. Якщо, трави немає, а просто земля – це не газон. Штраф 255-340 грн, але в ПДР є лазівка – зупинка (до 5 хв) на газоні не забороняється.
3. Побачивши транспорт, який перевозить дітей (на ньому повинен бути знак «Діти» та включені жовті проблискові маячки або аварійна сигналізація), і який стоїть, водій повинен знизити швидкість, а при необхідності (діти переходять дорогу) зупинитися, як перед зеброю.
4. Введено 11 нових знаків та 5 табличок до них. Найважливіші – «Попереду нові дорожні знаки» і табличка «Зона щільної забудови» під назвою населеного пункту на синьому фоні. Вона зобов’язує знизити швидкість до 60 км/год, раніше можна було їхати 90 км/ч. Всі знаки повинні бути встановлені так, щоб їх було видно не менше ніж за 100 м і на висоті не вище 6 м. Також дорожні знаки мають пріоритет над розміткою. Раніше це не регламентувалося.
5. На двохсмугових і більше дорогах офіційно дозволено випереджати транспорт справа (НЕ обганяти, обгін – це випередження з виїздом на зустрічну смугу). За випередження не штрафували і раніше, але термін використовувався в ПДД. На односмугових дорогах випередження праворуч, у тому числі по узбіччю, заборонено (штраф 425-510 грн).
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас