Експерти: український авторинок істотно скоротиться в червні-липні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: український авторинок істотно скоротиться в червні-липні

Технології&Авто
2686
Український ринок іномарок у квітні зріс на рекордні 37%. Передбачувано високого результату досягнуто за рахунок попиту на машини, ввезені до застосування спеціального мита. Покупці поспішали придбати автомобілі за старими цінами. Також прискорили свої покупки і багато великих корпоративних клієнтів. У результаті досягнуто обсягу квітневих продажів – найвищий місячний показник за весь період після грудня 2008 року. Такі дані надає відділення стратегічного розвитку “Атлант-М”.
У компанії зазначають, що ажіотаж через мита на іномарки вплинув і на загальну статистику авторинку перших чотирьох місяців 2013 року.
“В Україні спостерігається зростання продажів на 8,2%, при тому, що в перші місяці року ринок “мінусувати” до минулого року. Підсумки січня-квітня максимальні за весь післякризовий період”, – зазначили в “Атлант-М”.
“Результати травня ще будуть відчувати залишковий вплив даного ефекту (продажу машин, екстрено розмитнених до 12 квітня. – Ред.). У червні-липні ринок істотно скоротиться і повернеться до свого “сонного” стану”, – заявив директор відділення стратегічного розвитку “Атлант -М “Олексій Терещенко.
За даними компанії, в топ-20 за підсумками чотирьох місяців 2013 року перше місце утримує Hyundai, який реалізував 6,5 тис. машин. У Volkswagen – друга позиція, з обсягом продажів 5,3 тис., третє місце у Kia – 5,1 тис. автомобілів. Все ближче до трійки лідерів підбирається Geely, яка відстає від Kia всього на 245 реалізованих авто.
Сегмент преміальних автомобілів зріс на 11% порівняно з чотирма місяцями минулого року. Лідерську позицію займає Mercedes (894 реалізовані авто, приріст – 22%). Найбільше в продажах втрачає Lexus – мінус 18%.
Оскільки підвищення попиту через введення спецмита кардинально втрутилося в загальну картину ринку, важливо відзначити масштаб приросту саме квітневих продажів. У топ-10 найбільший приріст у Renault (+58%) і Volkswagen (+54). Hyundai і Kia зросли однаково – на 41%. Mazda, що займає 16-у позицію в рейтингу, практично подвоїла продажі (+94%). Найбільші втрати (-8%) – у Nissan.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас