Колишній менеджер Porsche заплатить штраф 630 тис. євро за покупку акцій Volkswagen — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Колишній менеджер Porsche заплатить штраф 630 тис. євро за покупку акцій Volkswagen

Кримінал
368
Колишній фінансовий директор Porsche SE Хольгер Хертер визнаний винним у шахрайстві з метою отримання кредиту на купівлю акцій Volkswagen AG.
Як пише Financial Times, звинувачувальний вирок Хертеру – перший в низці кримінальних і цивільних розглядів, які породила невдала спроба Porsche поглинути Volkswagen.
Земельний суд Штутгарту засудив Хертера до штрафу в розмірі 630 тис. євро за надання неправдивої інформації банку BNP Paribas при рефінансуванні кредиту на 10 млрд. євро в березні 2009 року. Кредит був потрібен Porsche для покупки акцій Volkswagen. Частка BNP Paribas у синдикованому кредиті становила 500 млн. євро.
Прокуратура вимагала тюремного ув’язнення строком на три роки і штрафу у розмірі 1 млн. євро.
За даними звинувачення, фіндиректор занизив потреби Porsche в ліквідності на 1,4 млрд. євро, викрививши тим самим ситуацію навколо спроби викупити акції Volkswagen. Хертер не визнав провину і пообіцяв подати апеляцію.
У рамках окремого розгляду прокуратура ФРН звинуватила Хертера і екс-гендиректора Porsche Венделіна Відекінга в маніпулюванні ринком.
Porsche протягом декількох років намагалася отримати контроль над концерном Volkswagen, що істотно перевершує її за розміром. Зокрема, Porsche активно скуповувала акції Volkswagen восени 2008 року на тлі обвалу фондових ринків. Проте їй не вдалося набрати необхідного пакету, а Volkswagen прийняв рішення про зворотне поглинання.
У липні минулого року Volkswagen, на той момент володіючи 49,9% акцій Porsche, домовився про купівлю частки, що залишилася у компанії за $ 5,6 млрд.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас