Нардепи не прийняли закон, що скасовує пільги Президента і чиновників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нардепи не прийняли закон, що скасовує пільги Президента і чиновників

Казна та Політика
1252
Закон № 2221 про скасування необгрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави, не підтримали: голосування «провалили» і за прийняття документа за основу, і за його направлення на повторне перше читання
У ході голосування на ранковому засіданні Верховна Рада не прийняла закон про скасування необгрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави (авторство лідерів опозиційних фракцій Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока).
Так, голосуючи після обговорення за прийняття документа в цілому, закон підтримали всього 204 нардепи (ПР – 10, «Батьківщина» – 73, «УДАР» – 38, «Свобода» – 31, КПУ – 31, позафракційні – 20). При цьому не голосувало 165 депутатів, утрималися – 21, проти – 1.
Після того, як спікер ВР Володимир Рибак поставив на голосування питання про направлення документа на повторне перше читання, його пропозицію підтримали всього 204 нардепи (проти 0, утрималися 20, не голосували – 161).
«Закон відхилений», – заявив Рибак і оголосив про закриття ранкового засідання ВР.
Документом, зокрема, пропонувалося обмежити граничну чисельність органів, що забезпечують діяльність Президента України, Кабінету міністрів, Верховної Ради та Адміністрації Президента з 549 до 200 осіб. Чисельність працівників апарату Верховної Ради України пропонувалося скоротити з 1115 до 500 осіб, секретаріату Кабінету міністрів – з 700 до 400 осіб.
Також пропонувалося встановити, що після припинення повноважень Президент забезпечується державною охорони не довічно, а лише протягом одного року.
Пропонувалося обмежити матеріально-побутове та транспортне забезпечення Президента, який у період перебування на посаді має право на тимчасове проживання в одній офіційній резиденції і зобов’язаний звільнити її в день вступу на пост новообраного Президента України.
Крім того, Президенту України на період його перебування на посту забезпечується проїзд на літаках регулярних міжнародних та внутрішніх авіаліній. «Тільки у випадку виникнення надзвичайних ситуацій він має право користуватися авіаційним транспортом МНС України», – наголошується в проекті закону.
Також було потрібно обмежити пенсійне забезпечення Президента, нардепів та членів Кабміну.
«Максимальний розмір пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії тощо не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня 2013 року – 894 грн., з 1 грудня – 949 грн., тобто – 8940 і 9490 грн. відповідно).
Також пропонувалося встановити заборону перекриття дорожнього руху під час проїзду Президента, спікера ВР, прем’єр-міністра та інших вищих посадових осіб держави.
У заключних положеннях законопроект встановлював обов’язок для Кабінету міністрів забезпечити передачу до Фонду держмайна всіх державних резиденцій Державного управління справами, окрім трьох будівель в яких розташована Адміністрація Президента, резиденція Президента і резиденція для забезпечення розміщення глав іноземних делегацій та проведення заходів протокольного характеру, та авіаційної техніки Державіаційного підприємства «Україна» для подальшої приватизації.
Як відзначали автори документа в пояснювальній записці, «в даний час обсяг пільг і преференцій для чиновників є безпрецедентно широким, що порушує конституційний принцип рівності всіх громадян щодо прав на отримання пільг».
«При цьому значна частина пільг, передбачених зараз чиновникам, не пов’язана із здійсненням їх повноважень. Така ситуація призводить до невиправданого збільшення витрат бюджетних коштів, призначених для забезпечення діяльності Верховної Ради», – наголошується в пояснювальній записці.
У зв’язку з цим, відзначають автори документа, перелік пільг і привілеїв має бути істотно скорочений «з метою забезпечення соціальної справедливості, зменшення витрат держбюджету на утримання держапарату, а також створення додаткових механізмів для фінансування видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення громадян».
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас