ARM рекламує вакцину від відеопіратства — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ARM рекламує вакцину від відеопіратства

Технології&Авто
3486
ARM Holdings у співпраці з голлівудськими студіями розробила чіп, який дозволить блокувати копіювання відео високої чіткості при трансляції контенту на смартфон або планшетний комп’ютер. Раніше провайдери та дистриб’ютори не були зацікавлені в наданні відеопотоків для мобільних пристроїв через високий ризик піратського копіювання через відкриті операційні системи. Розробники кажуть, що їхній чіп в першу чергу знадобиться на китайському ринку, де рівень піратства настільки високий, що студії практично не отримують доходів. Але копії брендових телефонів у Китаї можуть випускати і на основі інших чіпів, попереджають експерти.
Виробник комп’ютерних чіпів – британська корпорація ARM Holdings – об’єднався з однією з провідних голлівудських студій у спробі протистояти піратському поширенню відеоконтенту, що посилилось завдяки випуску смартфонів і планшетних комп’ютерів нового покоління, пише The Financial Times.
Передбачається, що в пристрої буде вбудований спеціально розроблений відеочип Mali-V500, який дозволить припиняти копіювання захищеного авторським правом контенту в процесі трансляції або декодування відео на смартфон.
На смартфонах з операційними системами iOS і Android допускається незаконне копіювання контенту з мережі за допомогою спеціальних програм. Зі зростанням популярності смартфонів збільшилася і кількість незаконно завантаженого контенту. Провайдери й дистриб’ютори неохоче надають відео високої роздільної здатності для потокової передачі через мобільні пристрої.
Чіп був представлений у понеділок в рамках виставки Computex, яка проходить в Тайбеї (Тайвань).
Розробка ARM Holdings працює на технології TrustZone, яка вже застосовується в інших проектах ARM Holdings для забезпечення безпеки програм і транзакцій. Для захисту відеоконтенту вона буде використовуватися вперше.
Створення нового компонента очікувалося з грудня минулого року, коли ARM Holdings разом з німецькою Giesecke & Devrient, що спеціалізується на обробці банкнот, і розробником рішень в галузі цифрової безпеки Gemalto заснували спільне підприємство Trustonic (40% акцій у ARM, по 30% акцій у Giesecke & Devrient і Gemalto). Фінансовим партнером на етапі запуску стала XXth Century Fox Home Entertainment.
За словами представника ARM Holdings Кріса Портхауса, голлівудські кіностудії й такі розповсюджувачі відеоконтенту, як Netflix, хочуть, щоб їхні матеріали були захищені не тільки цифровими правами, а й самим обладнанням. «Попередні рішення стосувалися безпеки ключів до контенту. Наш проект – це безпека самого контенту», – підкреслив він.
Портхаус зазначив, що технологія найбільш актуальна для китайського регіону, де студії практично не заробляють після випуску фільму в прокат на тлі широкого поширення піратства.
«Виробники смартфонів навряд чи будуть добровільно переходити на використання антипіратських чіпів: це може призвести до подорожчання гаджетів, у чому технологічні компанії не зацікавлені. А перемогти за допомогою чіпів піратство в Китаї, на який припадає більша частина підроблених гаджетів, неможливо», – сказав провідний аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін. «У разі якщо технологічні корпорації погодяться встановлювати ці чіпи, в Китаї, де випускають безліч підроблених телефонів, перемогти піратство не вдасться: копії брендових телефонів будуть випускати, використовуючи інші чіпи», – вважає він.
Виробники смартфонів вже робили неуспішні спроби захистити відеоконтент від копіювання: кілька років тому в смартфони впроваджували систему DRM, яка захищала файли від копіювання. Але виробники відмовилися від використання цієї системи через її низьку ефективність і дорожнечу.
За даними дослідницької компанії IDC, світові поставки планшетних комп’ютерів в 2013 році зростуть на 58,7%, до 229,3 млн штук. Відвантаження смартфонів в 2013 році досягнуть 937 млн штук, свідчать дані NPD DisplaySearch, – показник виявиться більшим, ніж постачання стільникових телефонів, які складуть 889 млн штук.
Анастасія Матвєєва
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас