Підписання меморандуму з МС може призвести до нових «харківських угод» - експерт


Підписання меморандуму з МС може призвести до нових «харківських угод» - експерт

Ризик підписаного 31 травня Меморандуму про поглиблену взаємодію між Україною та Євразійською економічною комісією (ЄЕК) полягає в тому, що він може стати стартовим майданчиком для появи нових «харківських угод», деталі яких стануть відомі в останній момент. Про це заявив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

«Який ризик (підписання меморандуму)? Головне, щоб це не перетворилося на стартовий майданчик, щоб поступово ми не отримали наступні «харківські угоди», коли в один момент з’являються нові домовленості», – зазначив Юрчишин.

Разом з тим, на даному етапі, на його думку, прямих вигод або прямих загроз від підписаного меморандуму немає. «Прямих вигод чи прямих загроз, які б випливали з того, що маємо, поки немає. Поки що все в стані невизначеності. Поки це політична декларація про партнерство», – підкреслив експерт.

При цьому він звернув увагу, що вигод немає не тільки для України, але і для Митного союзу. «Фактично ніяких спеціальних переваг чи недоліків Україна не може мати. Так само як і Митний союз не зможе мати якихось переваг від такого сорту змін і доповнень. Нинішня ситуація – це просто фіксація стану, фіксація того, що Україна підтверджує, що вона зацікавлена у співпраці з Росією та іншими країнами СНД», – підкреслив Юрчишин.

На думку експерта, Україна вже має можливості реалізовувати цікаві і потрібні проекти. «Україна має зони вільної торгівлі з Росією та іншими країнами СНД і цілком може реалізувати проекти, які потрібні і цікаві, в рамках двосторонніх і багатосторонніх договорів. Зона вільної торгівлі сама по собі надає багато можливостей», – зазначив він.

Як повідомлялося, 31 травня в Мінську прем’єр-міністр України Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали Меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua