Deutsche Bank і Ferrostaal готові вкласти в модернізацію ГТС України $ 5-7 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Deutsche Bank і Ferrostaal готові вкласти в модернізацію ГТС України $ 5-7 млрд

Енергетика
753
Deutsche Bank і німецькі енергетичні компанії готові вкласти в модернізацію ГТС України 5-7 млрд дол. Про це журналістам повідомив заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” Вадим Чупрун на круглому столі “Шляхи ефективного використання газотранспортної системи України: реверс, транзит, створення східноєвропейського газового хабу”.
“І Deutsche Bank, і енергетичні компанії, в тому числі і Ferrostaal, не проти взятися за весь обсяг роботи – модернізацію всієї ГТС України. Це великий обсяг робіт, в межах 5-7 млрд дол, але це в багато разів менше, ніж обхідні газпроводи, які будуються, збудовані або які хочуть побудувати “, – заявив Чупрун.
За його словами, сьогодні Deutsche Bank і німецька компанія Ferrostaal вже вкладають кошти в реконструкцію ГТС.
“Ми зараз працюємо над тим, щоб продовжити роботу з модернізації ГТС за допомогою німецьких енергетичних компаній. Це Ferrostaal і Deutsche Bank, який нам фінансує пілотний проект модернізації ГТС” Союз”, це модернізація і реконструкція, компресорний бар. Після цього – якщо тільки підтвердяться всі обіцянки і те, що у нас закладено в контракті, якщо тільки ця станція вийде на відповідні параметри, які ми поставили, – у нас попереду ще 11 компресорних станцій на газопроводі “Союз”. Фронт робіт великий “, – резюмував Чупрун.
Нагадаємо, напередодні з посиланням на анонімні джерела повідомлялося, що компанія Baker Tilly провела оцінку української ГТС: її вартість поки офіційно не оголошена, але існує кілька варіантів оцінки – в межах 26-29 млрд дол
Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв, що модернізація української ГТС обійдеться в 4,5 млрд євро.
Українська ГТС у разі приватизації не повинна працювати проти інтересів України. Про це РБК-Україна заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський. Пізніше євродипломат зазначив, що управління української ГТС може відбуватися тільки в рамках Європейської енергохартії.
ГТС “Укртрансгазу” складається з магістральних газопроводів протяжністю 37,6 тис. км в однонитковому обчисленні і 71 компресорної станції загальною потужністю 5405 МВт. Пропускна спроможність на кордоні Росії з Україною становить 288 млрд куб. м, на кордоні України з Польщею, Румунією, Білоруссю, Молдовою – 178,5 млрд куб. м, у тому числі з країнами ЄС – 142,5 млрд куб. м. Природний газ надходить в Україну 22 магістральними газопроводами (“Союз”, “Прогрес”, Уренгой-Помари-Ужгород та ін), а виходить за межі України – по 15.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас