На модернізацію української ГТС потрібно $5,3 млрд інвестицій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На модернізацію української ГТС потрібно $5,3 млрд інвестицій

Енергетика
203
Модернізація української газотранспортної системи (ГТС) потребує $5,3 млрд інвестицій, що набагато дешевше, ніж будівництво нових газопроводів в обхід України.
Про це заявив заступник головного інженера з питань модернізації та перспективного розвитку ГТС України ПАТ “Укртрансгаз” Олег Михалевич під час круглого столу в понеділок, повідомляє.
“Реалізація такого проекту вимагає залучення значних і довгострокових інвестицій. Згідно з нашими розрахунками, які були підтверджені компанією Mott McDonald, загальний обсяг необхідних інвестицій становить 5,3 мільярда доларів. Такі капіталовкладення забезпечать надійний транзит до Європи в обсязі 145 мільярдів кубометрів на період до 2030 року і надалі. Це є менше, ніж вартість “потоків”, які будуються в обхід України: “Північного потоку”, вартість якого зараз становить 15 мільярдів доларів, і “Південного потоку”, – сказав Михалевич.
За його словами, основними напрямами вкладення коштів будуть транзитні газопроводи “Уренгой-Помари-Ужгород”, “Союз” і “Прогрес”, а також північна система газопроводів, “які будуть складати і в подальшому основний маршрут транзиту, і які визначені нами, як пріоритетні об’єкти модернізації і реконструкції”.
При цьому він зазначив, що вибір об’єктів і напрямів модернізації безпосередньо буде залежати від майбутніх обсягів транзиту. За оцінками “Укртрансгазу”, завантаженість української ГТС становитиме від 60 млрд куб. м (песимістичний сценарій) до 110 млрд куб. м (оптимістичний сценарій).
“Виходячи з цих прогнозів, ми і розробили свої програми, які визначають пріоритети”, – підкреслив Михалевич.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас