Європейський потоп прийде в Україну через 3 тижні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європейський потоп прийде в Україну через 3 тижні

Казна та Політика
3457
Підвищення рівня води у річках Центральної Європи, зокрема, на Дунаї, прийде в Україну через 20-25 днів
Як повідомили в Держслужбі з надзвичайних ситуацій, про це на брифінгу повідомив заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко.
За його словами, «велика вода, яка зараз спостерігається на Дунаї, на нашу територію прийде не раніше, ніж через 20-25 днів».
Прокопенко також додав, що в результаті тривалих дощів, відбулися зміни в гідрологічної ситуації України. Підйом рівня води до 50 см наголошується в басейнах річок Прут, Тиса і Дністер.
На решті території спостерігаються незначні коливання в межах 10 см з переважанням спаду. Значна кількість опадів у західному регіоні зумовила збільшення шару затоплення заплав у Волинській, Рівненській областях (річка Прип’ять), а також річці Західний Буг на території Львівщини.
Крім того, за прогнозом синоптика, 3-4 червня, у зв’язку з продовженням випадання опадів, на річках басейнів Сяну та Дністра в межах Львівської та Івано-Франківської областей очікується зростання рівнів води на 0,3-1,0 м, в басейні Прута – на 0,5-1,5 м. Однак це не становитиме загрози для життєдіяльності населення. Водночас, підвищення рівня на 10-20 см, яке буде спостерігатися на Прип’яті в межах Волинської області, може викликати часткове підтоплення територій в окремих прирічкових населених пунктах області.
«Загалом, протягом наступного тижня відчутних змін у гідрометеорологічної ситуації, в порівнянні з минулим тижнем, не очікується», – підсумував представник Гідрометцентру.
У країнах Центральної Європи сталася повінь, в результаті якої загинуло як мінімум чотири людини. Зокрема, три людини загинули в Чехії і одна – в Австрії. Ще вісім людей зникли безвісти: четверо в Чехії, двоє в Австрії та двоє на півдні Німеччини.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас