Неочікувано: Німеччина допоможе малому та середньому бізнесу Іспанії на 1 млрд євро


Неочікувано: Німеччина допоможе малому та середньому бізнесу Іспанії на 1 млрд євро

Берлін виділить малому та середньому бізнесу Іспанії допомогу в розмірі близько 1 мільярда євро ($ 1,30 млрд), прагнучи впоратися зі зростаючим безробіттям на півдні Європи, свідчить документ фінансового відомства країни.

У проекті плану допомоги, наголошується, що німецький державний банк розвитку KfW виділить позики на суму 800 млн євро в рамках двосторонньої програми допомоги.

KfW також гарантує додаткові фінанси для зміцнення капітальної структури іспанських дрібних і середніх підприємств, яким не виділяють кредити банки, ослаблені борговою кризою єврозони. Ці гроші ще повинні бути прийняті в бюджеті Німеччини на 2014 рік.

“Двостороння програма заходів, запропонованих тут, складається з різних фінансових інструментів на загальну суму близько 1 мільярда євро”, – наголошується в проекті документа мінфіну, підготованого для бюджетного комітету німецького парламенту.

“Ці заходи доречні, оскільки подолання нестачі фінансів і ліквідності у дрібних і середніх підприємств в програмних країнах украй важливо для збереження існуючих робочих місць та створення нових робочих місць і навчальних позицій”.

Німеччина, якою жителі південної Європи незадоволені через вимоги скорочення витрат і структурних реформ в обмін на допомогу, має намір поліпшити свій імідж, оскільки ризик соціальних і політичних заворушень збільшується.

Відзначимо, що раніше в цьому році лідери Євросоюзу вирішили надати до 6 млрд євро протягом семи років для подолання безробіття серед молоді і Берлін, засмучений повільними темпами інституційного прогресу в Європі, вимагає, щоб ці гроші розподілили швидко.

Так, безробіття молоді перевалило за 60% у Греції, складає більше 50% в Іспанії і понад 40% у Португалії.

Фінансове відомство розраховує, що Європейський інвестиційний банк, Європейський інвестиційний фонд, банк розвитку Іспанії та приватні інвестори внесуть свою лепту в цю програму і допоможуть збільшити капітал, доступний дрібним і середнім підприємствам Іспанії.

Подібна програма може служити зразком для інших європейських програмних країн, особливо Португалії, вважають німецькі чиновники.

Раніше повідомлялося, що безробіття в єврозоні досягла нового максимуму, а інфляція залишається набагато нижче орієнтира Європейського центробанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua