Ядерні держави нарощують атомний потенціал, порушуючи договори. Але Росію не перевершив ніхто — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ядерні держави нарощують атомний потенціал, порушуючи договори. Але Росію не перевершив ніхто

Світ
4134
Вісім країн, що мають власну військову ядерну програму – Росія, США, Великобританія, Китай, Франція, Індія, Пакистан, Ізраїль – продовжують нарощувати потенціал у цій сфері всупереч укладеним міжнародним домовленостям. Такий висновок випливає з доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (СІПРІ), який підрахував запаси в світі атомних боєголовок станом на кінець першої половини 2013 року.
Насправді, якщо розглядати ядерну загрозу з точки зору кількості відповідних боєголовок, то це число якраз знизилося в порівнянні з минулим роком. Так, якщо в першій половині 2012 року загальносвітові запаси атомної зброї оцінювалися в приблизно 19 тисяч боєголовок, то тепер таких – лише 17 265 (у 2011 році було 20 500). З цього числа 4,4 тисячі боєголовок є повністю готовими до використання, а з них дві тисячі вже стоять на бойовому чергуванні в стані бойової готовності.
Скорочення загальних запасів ядерних озброєнь стало можливо завдяки зусиллям Росії та США в рамках договору СНО-3, відзначають аналітики СІПРІ. Особливо постаралися росіяни: від 10 тисяч боєголовок у 2012 році зараз залишилося лише 8,5 тисяч.
США трохи відстають (7 700 замість 8), але це зрозуміло, адже Росія продовжує з запасом лідирувати за цим показником. Що, правда, не дуже лякає американців: за загальним числом ядерних боєголовок вони поступаються, але от за окремими видами ядерних озброєнь – попереду планети всієї.
Неофіційні ядерні держави накопичують ядерну зброю
Але картину псують ті ж Індія і Пакистан – країни, що офіційно не визнають у себе наявності ядерної зброї. Вони, за наявними даними, продовжують нарощувати ядерну міць за рахунок розвитку ракетних систем доставки озброєнь. Що ж до кількості боєголовок, то точних даних немає, орієнтовні цифри – 90-110 і 100-120 у Пакистану та Індії відповідно.
Екстенсивно – за рахунок нарощування числа боєголовок – у цьому напрямі розвивається Китай. Торік він мав у своєму розпорядженні 240 ядерних боєголовок, до середини 2013 року розжився ще десятьма.
Що стосується світових лідерів у сфері ядерних озброєнь, то ті ж Росія і США, скорочуючи запаси боєголовок, не припиняють науково-дослідні роботи та випробування в цьому напрямку і відкрито заявляють про появу нових, більш досконалих, озброєнь, журяться в СІПРІ.
“Ядерні держави розробляють нові озброєння в порушення договору”, – цитує Inopressa заголовок британської The Guardian, що відсилає, треба думати, до Договору про непоширення ядерної зброї від 1968 року.
Експерти СІПРІ солідарні: “І знову ми бачимо, що наші надії на те, що ядерні держави дійсно прагнуть до скорочень своїх ядерних арсеналів, марні. Наявність довгострокових програм модернізації ядерних озброєнь в цих країнах вказує, що володіння такою зброєю, як і раніше, вважається елементом статусу і показником могутності”.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас