Всупереч Росії: Румунія може стати наступним реверсним постачальником газу для України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Всупереч Росії: Румунія може стати наступним реверсним постачальником газу для України

Енергетика
625
Україна веде переговори з Румунією про організацію реверсних постачань газу через територію цієї країни, повідомив журналістам заступник голови Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Вадим Чупрун в Києві в понеділок.
“Зараз йдуть переговори з Румунією, дослідження технічних і технологічних можливостей… Це питання дуже серйозне, тут не тільки економіка, технологія і техніка, а й політична складова”, – сказав він.
В.Чупрун додав, що також триває узгодження щодо реверсних постачань газу через Словаччину.
“Там є кілька моментів, які треба узгодити. Йде процес переговорів і узгодження. Технічна частина вже узгоджена”, – зазначив В. Чупрун.
Заступник голови НАКу підкреслив, що саме Словаччина володіє найбільшими можливостями з реверсного транзиту газу в Україну.
Як повідомлялося, Україна у зв’язку з планами і заявами “Газпрому” про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему і небажанням знизити ціну російського газу почала використання своїх газотранспортних потужностей у реверсному режимі.
Україна з листопада 2012 року почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу в ГТС України.
Постачання газу до України з Польщі, відповідно до угоди між “Укртрансгазом” і польським оператором Gaz-System, здійснюються по газопроводу ДУ500, облік газу відбувається на газовимірювальній станції (ГВС) “Германовичі”. З 1 квітня обсяг надходжень становить до 5 млн куб. м на добу.
Постачання газу з Угорщини здійснюються згідно з технічною угодою з FGSZ LTD (Угорщина). Технічна можливість прийому газу з Угорщини в Україну становить до 3 млн куб. м на добу, а після проведення необхідних технічних заходів на ГТС “Укртрансгазу” в II кварталі цього року прийом газу збільшиться до 15 млн куб. м на добу.
“Укртрансгаз” також підписав меморандум з румунською SNTGN Transgaz про можливість подачі газу з цієї країни з боку ГВС “Теково” до 5 млн куб. м на добу. Також обговорюється варіант можливості подачі газу через ГВС “Орловка”.
Найбільшим коридором поставок газу з Європи до України є Словаччина. “Укртрансгаз” запропонував словацькій стороні використовувати один з чотирьох існуючих газопроводів для постачання газу в Україну в реверсному режимі, що забезпечить прийом газу в обсязі до 10 млрд куб. м на рік. Фахівці “Укртрансгазу” працюють спільно з представниками Eustream (Словаччина) над Interconnection Agreement. Підписати її і технічну угоду до неї українська сторона розраховує найближчим часом. З 15 травня сторони почали проведення тестового обміну даними.
Україна в особі “Нафтогазу України” і OstChem Holding Limited у 2012 році імпортувала 32 млрд 926,965 млн кубометрів природного газу з РФ і Німеччини на $14 млрд 25,134 млн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас