НБУ зберігає майже дві третини резервів у доларах


НБУ зберігає майже дві третини резервів у доларах

Національний банк торік активно нарощував доларові валютні резерви і скорочував резерви в євро.

У результаті частка активів в американській валюті зросла на чверть – до 60,3%, а в євро скоротилася з 28,1% до 21,7%, пише журнал Forbes. Вага монетарного золота і депозитів в цьому дорогоцінному металі виросла в 1,7 рази до 7,6% від всіх резервів.

“Основа портфеля НБУ – долари та американські казначейські векселі, US T-bills, з дохідністю 0,1% -0,7%”, – відзначає керуючий директор російської компанії “Арбат Капітал” Олексій Голубович. За його словами, портфель НБУ за структурою схожий на портфелі інших країн з “сировинними валютами” і нерозвиненим внутрішнім ринком фінансових інструментів.

У свою чергу професор фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи Євген Пенцак вважає, що структура резервів НБУ збалансована як з точки зору географічної та валютної диверсифікації, так і з точки зору ліквідності.

У 2012 році НБУ заробив на своїх резервах близько $100 млн.

Нагадаємо, станом на початок травня золотовалютні резерви України становили $25,2 млрд. З загальної суми $23,47 млрд становлять резерви в іноземній валюті, $1,71 млрд – золото, $62,45 млн – спеціальні права запозичення, $30 тис. – резервна позиція в МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua