Поки в центрі є вільні ділянки, забудовники не будуть займатися реставрацією будівель, - архітектор — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Поки в центрі є вільні ділянки, забудовники не будуть займатися реставрацією будівель, - архітектор

Нерухомість
335
Відновлення пам’ятників архітектури вимагає не тільки високого рівня реставраційних робіт, грамотності проектувальників, а й складно з інженерно-технічної точки зору. При цьому рентабельність такої будівлі в рази нижча, ніж, наприклад, висотки, побудованої на вільній ділянці. Таку думку озвучила архітектор Ганна Іскіердо.
“Будівля “у віці” вимагає глибокого вивчення її архітектурної історії. Є й необхідність у проведенні низки заходів з дослідження несучих конструкцій, їх посилення, моніторингу суміжних будівель, наукового супроводу, заміни застарілих комунікацій і мереж, пристосування планувальної схеми до нової функції. До цього можна ще додати і обмеження, що виникають через прилеглу забудову. Часто біля історичних об’єктів впритул зведені інші будівлі, що ускладнює роботи”, – говорить експерт.
Саме тому побудувати “з нуля” економічно вигідніше, ніж реставрувати вже те, що є.
Але в майбутньому, коли будувати в центрі буде ніде, почнуть реставрувати і реконструювати історичні об’єкти.
“Щоб вже сьогодні зберегти історичні будівлі, потрібно збільшити інвестиційну привабливість таких об’єктів. У даному випадку необхідна з боку влади “програма лояльності” для інвесторів, що хочуть відновити пам’ятники архітектури”, – зазначила Г. Іскіердо.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас