Більшість висоток Києва може спалахнути у будь-який момент - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Більшість висоток Києва може спалахнути у будь-який момент - ЗМІ

Нерухомість
5979
Як з’ясував «Взгляд», висотка на Шулявці, що горіла, обладнана так званим вентильованим фасадом (по зазору між обшивкою і стіною циркулює повітря, яке випаровує конденсат і вологу з конструкцій), забороненим в багатьох країнах через підвищену пожежонебезпеку. Більше того, висотка утеплена легко займистим пінопластом.
Нагадаємо, 26-поверховий будинок на вул. Гетьмана спалахнув у четвер ввечері через кинутий недопалок, і за 15 хвилин вогонь поширився з 3 до 22 поверху. Пожежу гасили кілька годин. Дивом не постраждали квартири – розплавилися тільки вікна і кондиціонери, однак зовнішня обшивка будинку згоріла дотла.
- У нас будинок з так званим вентиляційним фасадом. Під облицювальними плитками встановлений пінопласт. А пінопласт ще й папером покритий – це видно крізь щілини. Будівельники, швидше за все, полінувалися обдерти папір, в який був загорнутий пінопласт. Наш комплекс горить вже вчетверте. По разу горіли банк і фітнес-клуб на цокольному поверсі і два рази сам будинок. Тут просто страшно жити, але діватися нікуди, – каже мешканець будинку Микола Стрільцов і додає, що багато його сусідів вже замінюють утеплювач біля своїх вікон за свій рахунок.
Але експерти кажуть, що вентильовані фасади небезпечні з будь-яким утеплювачем, навіть скловолоконним. Ну а пінопласт, за їхніми словами, взагалі перетворює такі будинки на «порохові бочки».
«Зазвичай утеплювачі, а саме скловолокно, у вентильованих фасадах захищені від вологи плівкою, яка дуже добре горить. Ну а якщо замість скловати там був пінопласт, тоді у мене просто слів немає. Там жити смертельно небезпечно!» – обурюється столичний архітектор Олена Нікулочкіна.
За даними експертів, пінопластом утеплюють близько 80% столичних новобудов. «Недорогі новобудови, все так зване соціальне житло утеплено пінопластом. Він легко плавиться. До того ж зараз навіть старі будинки на замовлення самих жителів різні приватні фірми утеплюють пінопластом», – зазначив «Взгляду» будівельний експерт Юрій Пушкар.
За матеріалами:
Погляд
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас