Кожен українець винен $1,5 тис., відпочинок подорожчає на 15%, безробіття в ЄС загрожує бунтом - підсумки п'ятниці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кожен українець винен $1,5 тис., відпочинок подорожчає на 15%, безробіття в ЄС загрожує бунтом - підсумки п'ятниці

1072
Кожен з нас винен 1,5 тис. дол
Україна посідає 98-е місце серед 174 країн світу за рівнем боргового навантаження, що припадає на одного жителя, розташувавшись між Оманом і Казахстаном. На одного українця на кінець 2012 року припадало 1451 долар державного боргу. Такий рейтинг склали експерти РІА Рейтинг, ґрунтуючись на даних МВФ. “Безумовно, держборг – це не пряма заборгованість населення, тобто ніхто до жителів країни не буде приходити і вимагати оплатити борги держави. Однак борговий тягар так чи інакше позначається на фінансовому благополуччі жителів країни через підвищення податків, скорочення державних витрат і соціальних виплат чи інші заходи бюджетної економії”, – пояснили свою методику складання рейтингу в агентстві. Втім, і без пояснень все зрозуміло – нинішня влада бере в борг скільки може, а потім відійде, відлетить за кордон і буде жити розкошуючи. А за борги розплачуватися будемо ми – підвищенням податків, ЖКГ тощо.
Обмеження на операції з електронними грошима будуть 25 тис.
НБУ може обмежити щомісячний обсяг операцій з електронними грошима 25 тис. грн. Про це йдеться в проекті змін до положення про електронні гроші в Україні, який опублікований на сайті НБУ. “Загальна сума електронних грошей, на яку здійснюються операції протягом місяця, не повинна перевищувати 25 000 гривень, за винятком, коли сума 8000 або більше погашається протягом того ж місяця на вимогу користувача”, – йдеться в проекті постанови. Крім того, Нацбанк має намір заборонити користувачам переказувати електронні гроші іншим користувачам з використанням наперед оплачених карток. Ми спостерігаємо чітку лінію з боку наших фінансово-фіскальних органів – спочатку обмеження розрахунків готівкою, потім – електронними грошима. Що далі?
Пляжний сезон несе нове подорожчання
Літо, це не тільки зміна пори року, це – ще й сигнал для всіх, хто заробляє на відпочинку. Наприклад, із завтрашнього дня турбази та готелі на Азовському узбережжі підвищують свої розцінки. “У розпал сезону, з двадцятих чисел червня і до кінця серпня, ціни піднімуться в два-три рази, в порівнянні з травнем. Якщо ж порівнювати з минулим роком, то вартість піднялася не сильно – на 10-15%”, – розповіла співробітниця однієї з дніпропетровських турфірм. Ну кому 15% “не сильно”, а кому – і дуже “не слабо”. Зрозуміло, що де Азовське море – там і Чорне, тільки ще дорожче. Так що, громадяни відпочивальники, готуйте свої гаманці.
Європа на межі безробітного бунту?
Рівень безробіття в Італії на тлі рецесії досяг у квітні 12%, що є максимумом принаймні за 36 років. Все просто – компанії Італії не хочуть наймати нових співробітників у зв’язку з песимістичними економічними прогнозами: у квітні-червні рецесія в країні, ймовірно, продовжиться восьмий квартал поспіль. Безробіття в Італії залишається вище 10% вже 15 місяців і є максимальним з I кварталу 1977 року, коли місцеве агентство почало розрахунок цього показника. Але найбільш кричущий факт – квітневе безробіття серед молоді дорівнювало вже 40,5% і було найвищим за всю історію розрахунків. Як ви вважаєте – з такими темпами до соціального бунту далеко?
Росія надумала вчити Грузію робити вино
Голова Росспоживнагляду, головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко жалкує про те, що Грузія не експортує до Росії виноград, а робить з нього вино. “Якщо б вони виноград ввозили, я б сам через кордон перевозив, а вони його псують – переводять на вино. Уявляєте, святий продукт, продукт від Бога, оспіваний і в язичницькій, і в християнській релігії, а вони беруть його і роблять з нього алкогольний напій. Кошмар просто!” – заявив Онищенко на прес-конференції в п’ятницю. Дивовижно, якими дурними бувають наділені владою люди, коли їм здається, що вони будуть при владі вічність… Тоді вони несуть повну ахінею – як і у випадку з Онищенком, християнством і вином…
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас