90% фруктів та овочів, які можна купити у Києві, містять пестициди - дослідження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

90% фруктів та овочів, які можна купити у Києві, містять пестициди - дослідження

Аграрний ринок
852
Більшість випробуваних зразків дитячої продукції, придбаної в торгових мережах Києва, не відповідають стандартам якості. Про це повідомив начальник Українського науково-методичного центру підтвердження відповідності та випробувань харчової продукції Володимир Семенович.
«На жаль, більше 50% продукції одного виду не відповідає стандартам якості. Наприклад, із закуплених нами шести зразків пельменів жоден не відповідав вимогам, а у 9-ти із 10-ти перевірених зразків зелені, овочів і фруктів були виявлені небезпечні для здоров’я дітей пестициди. Невідповідне маркування виявлено у 95% дитячої продукції», – заявив Семенович.
Закупівлі продуктів харчування здійснювалися в супермаркетах “Сільпо”, “Ашан”, а також на ринках Києва та області.
Він також зробив акцент на тому, що вітчизняне виробництво в даному випадку – ще не ознака сумлінності: «Українські виробники не більш сумлінні в плані якості продукції, і часто нехтують стандартами маркування, наприклад, не вказують, що використовували підсилювачі смаку. Це не небезпечно, але хто ж хоче бути обдуреним, коли справа стосується вибору для дітей?».
«Дитячі вироби повинні бути виконані з натуральних тканин, шви теж, – каже Наталя Попова, начальник науково-технічного центру підтвердження відповідності, стандартизації та випробувань легкої промисловості. – Але в більшості випадків вказана на бірці «бавовна» виявлялася 100% поліестером, а барвники залишають на шкірі плями. Більше 80% зразків дитячого взуття не пройшли перевірок на міцність».
Особлива увага приділялася випробуванням іграшок. «З іграшок приблизно 70% не відповідають вимогам нормативних документів, – каже Сергій Каспаров, заступник начальника лабораторії випробувань іграшок. – Навіть найпростіше брязкальце може завдати шкоду. Ця ємність відповідає діаметру горла дитини, якщо іграшка вільно проходить в отвір, вона може стати причиною удушення. Максимальна сила удару дитини – приблизно 1 кілограм. Щоб перевірити, чи вціліє іграшка, ми кидаємо на неї гирю такої ж ваги з висоти 10 сантиметрів. У нашому випадку вона розбивається, це може призвести до поранення самої дитини».
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас