Майже 100 тис. українців живуть у квартирах, які можуть у будь-який момент розвалитися — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Майже 100 тис. українців живуть у квартирах, які можуть у будь-який момент розвалитися

Нерухомість
854
95,5 тис. українців живуть у квартирах, які належать до категорії застарілого житла.
“До категорії старих відноситься 46,9 тис. будинків (0,5% від загальної кількості житлових будинків країни), загальною площею 3,9 млн кв. м., в яких проживає 95,5 тис. жителів”, – говорять у Мінрегіоні.
Як зазначають у міністерстві, низька якість та енергоефективність вищевказаного житла, а також фізична і моральна зношеність потребують капітального ремонту.
Нагадаємо, в Україні налічується понад 4 млн кв. м застарілого житла. За словами експертів, під час реконструкції кварталів застарілої забудови їхніх жителів розселять у квартири з більшою площею приміщень загального користування.
“Якщо прийнято рішення про реконструкцію того чи іншого кварталу або будинку застарілої забудови, розселяти мешканців будуть або тимчасово, або в будинки, які знаходяться поряд з їх житлом. Українці можуть вибирати самі, як їм буде зручно. Але що головне – нормативи тих приміщень, в які їх відселять, незалежно від того, стоїть людина на квартирному обліку чи ні, повинні бути збільшені в частині площі приміщень загального користування. Тобто в “хрущовках” площа кухні 6 кв. м, туалет – 2 кв. м, коридор – 1,5. А в нових серіях, які будуватимуть замість них, кухня вдвічі більша – 12 метрів, тобто до тієї площі, на якій люди живуть зараз, додається коефіцієнт 1,2-1,3”, – пояснив радник Голови ВР з питань будівництва Ігор Лисов.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас