У Києві процес оформлення житла став складнішим: люди займають чергу на світанку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Києві процес оформлення житла став складнішим: люди займають чергу на світанку

Нерухомість
2134
Після реорганізації БТІ та перерозподілу його функцій, новоспечені органи Реєстраційної служби почали працювати з пробуксовкою. У Києві стало складно оформити та отримати документи на житло. Поки в місті працює всього три відділення: на Бажана ,7-е, Верхньому Валу, 32 і Повітрофлотському проспекті, 76-г. Кияни займають черги з п’ятої ранку і чекають на документи по півтора-два місяці. «Я здала документи на підтвердження права власності на квартиру 11 квітня, а забрати змогла тільки 29 травня. У людей зриваються угоди купівлі-продажу», – обурюється Тетяна.
Ми відвідали центральне відділення служби на Повітрофлотському. Приміщення набито людьми, душно, стільців на всіх не вистачає. Відвідувачі стоять з 5 ранку. «Я прийшла о 6:30, у списку 38-а. Вчора обслужили всього 60 осіб», – каже Світлана. Люди стежать, щоб ніхто не вліз без черги. «Якщо не встигну сьогодні, завтра доведеться стояти заново, список на інший день не передається», – поскаржився Михайло, який переоформлює подаровану квартиру. На отримання документів претендентів менше, але тут скаржаться на несвоєчасну видачу. «Нова структура не працює так, як це передбачалося, коли її створювали замість БТІ, яке тепер займається оцінкою майна. Останнє працювало краще», – каже юрист Володимир Столітній.
Начальник київської Реєстраційної служби головного управління юстиції в Києві Ярослав Андрієнко сказав, що реєстрація прав власності на нерухомість повинна проводитися за 14 робочих днів, але іноді цей процес затягується. «Ми можемо призупинити реєстрацію, якщо потрібні додаткові документи і відновлюємо процедуру у встановлений термін. Черги через те, що штат реєстраторів укомплектований на 95%, не вистачає техніки. ГУ юстиції зверталося до КМДА з проханням передати в оренду приміщення ще для кількох підрозділів, їх не вистачає. Четверте має відкритися в будівлі БТІ на Трьохсвятительській», – пояснив він.
Поряд з будівлею служби працюють приватники з юрфірм. У них ті ж послуги можна отримати без черги, але заплативши $700. Офіційна плата – 120 грн за видачу виписки і 119 держмито. «Служба з посередниками не співпрацює. А на те, що вони працюють на вулиці, ми вплинути не можемо», – запевнив Андрієнко.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас