Російські зенітно-ракетні системи С-300 до Сирії поки не дійшли — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Російські зенітно-ракетні системи С-300 до Сирії поки не дійшли

Світ
773
Ліванська газета Al Akhbar опублікувала уривки з інтерв’ю сирійського президента Башара Асада телеканалу ліванської шиїтської організації «Хезболла», в якому він заявляє, що Сирія вже отримала ракети російської зенітно-ракетної системи С-300, повідомило агентство Reuters. Раніше США та Ізраїль закликали Москву відмовитися від постачань цієї системи Сирії, і це було однією з тем нещодавнього візиту до Росії ізраїльського прем’єра Біньяміна Нетаньяху і його переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним. Офіційні особи в Росії аж до міністра закордонних справ Сергія Лаврова заявляли про те, що Росія продовжує поставки зброї до Сирії за раніше укладеними контрактами і не відмовляється від постачань зенітних комплексів, які можуть бути використані тільки для самооборони. Представник «Рособоронекспорту» В’ячеслав Давиденко вчора від коментарів відмовився.
Насправді ці зенітно-ракетні системи до Сирії не поставлені, повідомило «Відомостям» джерело в оборонній промисловості, і чи будуть вони поставлені в цьому році – не відомо. Сам контракт на постачання чотирьох систем С-300ПМУ-2 на суму до $1 млрд був укладений ще в 2010 р., а громадянська війна в Сирії почалася в 2011 р. За словами співрозмовника “Відомостей”, ці комплекси в сформованій ситуації не допоможуть сирійському уряду запобігти повітряним бомбардуванням країни, якщо НАТО або Ізраїль ухвалять таке рішення, і всі це розуміють. За його словами, офіційне небажання російської влади давати публічні обіцянки про відмову постачати ці системи ще не означає, що постачання відбудуться. Офіційна позиція Москви – що вона виконає підписані з Сирією контракти – викликана недавнім іранським і лівійським досвідом, коли в обмін на добровільну відмову від поставок систем С-300 в Іран в 2010 р. і згоду на збройне ембарго Радбезу ООН проти Лівії після початку там громадянської війни в 2011 р. Росія не отримала нічого, зате завдала шкоди своїй репутації надійного постачальника, говорить співрозмовник «Відомостей».
Американська газета The Washington Post опублікувала в середу заявку російською мовою з міністерства оборони Сирії директору «Рособоронекспорту» Анатолію Ісайкіну з проханням повідомити ціни на автомати, кулемети, гранатомети, боєприпаси до них і антиснайперські комплекси. Джерело, близьке до «Рособоронекспорту», засумнівалося в автентичності документа. За словами експерта з озброєнь Костянтина Макієнка, подібні витоки – це спроба виправдати рішення ЄС дозволити постачати зброю сирійським повстанцям. Після такого рішення Москва не повинна ухилятися від виконання контрактів щодо постачання Дамаску тієї зброї, яка дійсно необхідна сирійській армії, а саме, це легка і стрілецька зброя, сирійцям також необхідно паливо, а зовсім не дорогі комплекси С-300ПМУ-2.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас