Сланцева революція у США збільшить обсяги видобутку нафти лише тимчасово - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сланцева революція у США збільшить обсяги видобутку нафти лише тимчасово - експерт

Енергетика
490
Сланцева революція в нафтовій індустрії США призведе тільки до тимчасового збільшення обсягів видобутку нафти, і ціни на паливо залишаться високими, прогнозує один з найбільш відомих аналітиків нафтової індустрії Енді Холл.
Е. Хол, який, працюючи на Citigroup на початку 2000-х років, завдяки своїм прогнозам отримав як винагороду в цілому $100 млн, заявляє, що стрімке зниження видобутку на сланцевих родовищах, “швидше за все, означає, що багатство сланцевих джерел вуглеводнів є тимчасовим”.
Наступного тижня у Відні пройде традиційна зустріч ОПЕК, і різке підвищення видобутку нафти в Північній Америці, найбільшому споживачі палива картелю, кидає тінь на перспективи цих нафтовидобувних країн. Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що Північна Америка стане чистим експортером нафти до 2030 року завдяки сланцевій революції.
Тим часом більшість експертів в нафтовій галузі вважають, що сланцеві вуглеводні можуть стати причиною падіння цін на паливо в довгостроковій перспективі і загрозою для становища ОПЕК. Популярний у багатьох інвесторів аналітик Денис Гартман зазначив в інтерв’ю телеканалу CNBC минулого тижня, що він обов’язково спробував би знайти можливість зробити короткі продажі по ОПЕК, якщо така взагалі існує.
Однак влада Саудівської Аравії не вважає, що сланцева революція загрожує як королівству, так і ОПЕК. І Е. Хол з цим згоден: за його словами, спочатку обсяги видобутку палива на сланцевих родовищах високі, але потім вони швидко знижуються через те, що свердловина дає доступ до окремих покладів, але не до природних резервуарів.
У листі, адресованому до інвесторів, з яким вдалося ознайомитися FT, Е. Хол підкреслює, що даний фактор не дозволяє підтримувати видобуток в колишніх обсягах без постійного буріння нових свердловин, що буде таким, що окупається, тільки при високих цінах на нафту.
“Сланцеві нафта і газ – це приголомшливе явище для галузі, і було б неправильно сперечатися, що воно підштовхнуло до зміни всю індустрію, – пише Е. Хол. – Але ми відчуваємо потребу в тому, щоб деякі найбільш оптимістичні уявлення про перспективи цього явища стримати”.
Незважаючи на те, що сланцева революція не зашкодила Саудівській Аравії і країнам Перської затоки, інші члени ОПЕК, серед яких Нігерія і Ангола, відчули на собі значне зниження експорту палива в США, що обумовить на зустрічі ОПЕК у п’ятницю, особливу увагу до зазначеної проблеми.
Представники ОПЕК в середу заявили, що мають намір зберегти поточні квоти на видобуток на колишньому рівні 30 млн барелів нафти на добу, оскільки ціни, як і раніше, знаходяться вище рівня $100 за барель.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас