Київ буде без мера: КСУ вирішив - вибори в столиці пройдуть тільки у 2015 році — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Київ буде без мера: КСУ вирішив - вибори в столиці пройдуть тільки у 2015 році

Казна та Політика
947
Вибори депутатів Київради та столичного міського голови повинні проводитися в 2015 році.
Це випливає з рішення Конституційного суду, яке було ухвалено 29 травня і оприлюднено в четвер.
Згідно з рішенням КС, наступні чергові місцеві вибори мають проводитися одночасно на території всієї України в останню неділю жовтня 2015 року.
Як повідомлялося, до КС звернулися 48 народних депутатів від провладної більшості з проханням дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.
Депутати просили КС відповісти на питання, чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування проводитися в різні часові проміжки.
Необхідність в офіційному тлумаченні автори клопотання обґрунтовують наявністю різних підходів до визначення конституційно-правових підстав для проведення наступних чергових місцевих виборів у терміни, встановлені Конституцією України.
У Києві в кінці травня 2008 року відбулись позачергові вибори депутатів Київради і столичного міського голови. Леонід Черновецький, обраний на цих виборах міським головою, подав у відставку 1 червня 2012 року, і Київрада 12 липня того ж року прийняла до відома факт дострокового припинення його повноважень.
Згідно з рішенням Київради, її секретар Галина Герега тимчасово виконує повноваження київського міського голови з моменту дострокового припинення повноважень Л.Черновецького на цій посаді.
Згідно з чинною Конституцією, термін повноважень депутатів місцевих рад становить п’ять років.
Опозиція заявила про намір блокувати роботу Київради з 2 червня, оскільки термін її повноважень завершиться, і вона буде нелегітимною.
Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про призначення місцевих виборів у Києві на 2 червня. За неї не голосувала фракція Партії регіонів, яка заявила, що це питання потрібно розглядати після винесення рішення КС.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас