Moody's прогнозує зниження курсу гривні на 10-15% до кінця 2014р


Moody's прогнозує зниження курсу гривні на 10-15% до кінця 2014р

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service прогнозує зниження курсу гривні відносно долара до кінця 2014 року на 10-15%.

“Незважаючи на те, що гривня, починаючи з 2009 року, залишається стабільною, враховуючи тиск поточного рахунку (дефіцит рахунку поточних операцій – ІФ), ми очікуємо 10-15% зниження курсу протягом прогнозованого періоду (12-18 місяців)”, – йдеться в огляді Moody’s по банківській системі України.

При цьому експерти Moody’s відзначають, що девальвація може викликати додаткові проблеми з валютними кредитами у портфелях українських банків. На це вказує погіршення якості активів банків під час кризи в 2008-2009 рр., коли негативна динаміка курсу національної валюти ускладнила обслуговування кредитів в іноземній валюті, особливо позичальниками з секторів, які природно не хеджовані валютною виручкою (будівництво, нерухомість, внутрішня оптова та роздрібна торгівлі).

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанку з початку 2013 року, знизився на 1,6% – з 8,0250 грн/$1.

У Нацбанку раніше заявляли, що вважають прийнятною річну амплітуду коливань курсу гривні в межах 2,5%. При цьому уряд України прогнозує, що в 2013 році середньорічний курс гривні складе 8,4 грн/$1.

Квітневий консенсус-прогноз, складений під егідою Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України передбачає, що курс гривні за підсумками 2013 р. девальвує до 8,68 грн/$1, а на кінець 2014 року – до 8,84 грн/$

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s поки зберігає прогноз курсу на кінець поточного року на рівні 9 грн за долар, але зазначає, що ймовірність його досягнення зменшилася.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua