Україна піднялась на 7 позицій у рейтингу конкурентоспроможності - тепер наша сусідка Колумбія — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна піднялась на 7 позицій у рейтингу конкурентоспроможності - тепер наша сусідка Колумбія

Казна та Політика
655
Україна піднялася на сім рядків у глобальному рейтингу конкурентоспроможності, підготовленому швейцарською дослідницькою групою IMD. У рейтингу-2013 Україна посіла 49-ту сходинку з 60.
Україна розмістилася між Колумбією та Угорщиною. Зазначимо, що минулого року Україна розташовувалася на 56-му місці з 59 країн.
Таким чином, рейтинг вивчає чотири групи параметрів: стан макроекономіки, якість держрегулювання і інфраструктури, а також ефективність бізнесу.
У той же час Росія підняла на шість щаблів, з 48-го на 42-е місце. Їй це вдалося за рахунок поліпшення макроекономічних показників, де серед учасників списку за цим параметром у неї зафіксовано найвище зростання.
Додамо, що серед країн БРІКС свої місця в рейтингу поліпшили лише Росія і Китай (23-є місце в 2012 році, 21-е – у 2013). Індія впала з 35-ї на 40-у сходинку, Бразилія – з 46-ї на 51-у, а ПАР – з 50-ї на 53-ю.
У той же час, трійка лідерів світового рейтингу конкурентоспроможності залишилася колишньою – США, Швейцарія, Гонконг. Тим не менше, її учасники помінялися рядками. Так, у списку 2012 року перше місце посідав Гонконг, друге – США, а третє – Швейцарія. Останнє місце, як і роком раніше, дісталося Венесуелі.
Зазначимо, що в опублікованому рейтингу аналітики IMD оцінили становище країн не тільки в досліджуваний період, але і в ретроспективі з 1997 року, розділивши всі країни на “червоні” – погіршили конкурентоспроможність – і “зелені” – поліпшили.
Так, Україна отримала зелений колір, тоді як Росія опинилася в числі “червоних”.
Раніше повідомлялося, що Кабмін зриває виконання одного з останніх завдань президента, який зажадав, щоб у 2014 році Україна потрапила в першу сотню країн за легкістю ведення бізнесу рейтингу Doing Business. З 23 кроків убік першої сотні чиновники зуміли зробити тільки вісім.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас