Західні аналітики рекомендують вкладати у вино, а не в золото — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Західні аналітики рекомендують вкладати у вино, а не в золото

Банківські метали
1056
За останні десять років індекс Fine Wine 100 Index (LIVX100), що відображає світові ціни на вино, потроївся, в той час як золото подорожчало в чотири рази. Про це повідомляє Bloomberg, який порівняв дохідність інвестицій у вино і золото. При цьому в 2013 році вино продовжило дорожчати і виросло в ціні на 5,9 відсотка, у той час як золото подешевшало на 17 відсотків.
Агентство відзначає, що аналітики пророкують золоту падіння в ціні, а вину – зростання. У банку Credit Suisse стверджують, що до кінця року золото подешевшає до 1,1 тисячі доларів за унцію, що на 21 відсоток менше, ніж зараз. У фонді Wine Investment Fund, який управляє алкогольними активами на 50 мільйонів доларів, навпаки, пророкують, що індекс LIVX100 зросте до кінця грудня на 7,6 відсотка.
Золото зміцнювалося останні 12 років, що стало найкращим підйомом за останні сто років. У поточному році ціни на дорогоцінний метал почали падати. З січня 2013 року вартість унції впала до 1387,2 долара за унцію, зниження склало 31 відсоток.
У квітні поточного року світові центральні банки продовжували скуповування золота, але це не призвело до зростання цін на дорогоцінний метал. За даними МВФ, у квітні золото скуповували ЦБ Казахстану, Росії, Туреччини, Білорусі та Греції.
Певної причини падіння золота в ціні немає. Деякі вважають основним чинником уповільнення економіки Китаю, а деякі стверджують, що золото було занадто дорого оцінено інвесторами раніше.
Вино і золото вважаються захисними активами, інтерес інвесторів до яких зростає під час криз і економічної нестабільності. Вкладаючи гроші в них, гравці намагаються зберегти наявні у них кошти, які вони можуть втратити під час падіння на фондових ринках. Інвестори купують спеціальні колекційні вина. В індекс Fine Wine 100 входить сотня найбільш популярних у світі сортів вишуканих вин, які можна купувати на біржі.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас