Шахтарі можуть залишитися без зарплати через водоканали, - профспілки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шахтарі можуть залишитися без зарплати через водоканали, - профспілки

Особисті фінанси
1374
У профспілці пов’язують можливі проблеми із заборгованостями водоканалів перед енергетиками.
Зростання заборгованості водоканалів перед енергетиками може призвести до несвоєчасних розрахунків за вугілля генеруючих компаній, у результаті чого шахтарі не зможуть своєчасно отримати заробітну плату.
Про це заявив голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов на з’їзді профспілок вуглепрому в Києві.
«Заборгованість водоканалів перед енергетиками становить порядку 3 млрд грн. До державного бюджету 2013 року не закладені держдотації на погашення різниці в тарифах, тому підприємства не розраховуються за використану енергію і тепло», – сказав він.
Підприємства з водопостачання знизили поточну оплату поставок електроенергії до 10%. За січень-квітень 2013 р. їх борги перед енергетиками зросли на 830 млн грн – до 3,3 млрд грн.
За словами Турманова, профспілки обговорюють з урядом шляхи вирішення питання заборгованості водоканалів. «ППВП веде переговори з Міністерством фінансів, щоб при перегляді держбюджету обов’язково були передбачені кошти для дотацій водоканалам. Тоді вони розрахуються з енергетиками, а ті – з шахтами. Водоканали повинні отримати гроші, оскільки йде ланцюгова реакція: якщо енергетики не отримують грошей сьогодні – завтра шахтарі можуть залишитися без заробітної плати», – підкреслив Турманов.
Профспілковий лідер висловив надію, що уряд перегляне держбюджет за підсумками I кварталу 2013 року і знайде кошти для погашення різниці в тарифах на воду і тепло.
«Зараз головне завдання – поповнити бюджет вугільників. Бо вже вибираються кошти, заплановані для держдотацій шахтам на 4-й квартал цього року, і спрямовуються на поточні платежі із заробітної плати. Для того, щоб після Дня шахтаря у нас також стабільно сплачувалася зарплата, вугільникам треба 5,5 млрд грн передбачити в держбюджеті. Поки ж у бюджеті вугільників утворилася дірка», – підсумував Турманов.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас