Чому в Україні стають мільярдерами, 80% банкоматів незахищені, Швейцарія здала банківську таємницю - підсумки середи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому в Україні стають мільярдерами, 80% банкоматів незахищені, Швейцарія здала банківську таємницю - підсумки середи

1542
Як в Україні стають мільярдерами
Як заявив фінансовий аналітик Мар’ян Заблоцький, 6 найбільших фінансово-промислових груп не сплатили до державного бюджету податків на суму приблизно в 14 мільярдів гривень. “Це приблизна оцінка отримана неформальними каналами, вона не претендує на абсолютну точність і охоплює приблизно шість найбільших фінансово-промислових груп. Насправді цифра дійсно звучить грандіозно – 14 мільярдів, але в масштабах всього бюджету, вона дійсно не є значною”, – зазначив Заблоцький. Щодо схем ухилення, то вони досить класичні. “Вони в основному полягають у використанні різних підприємств, що користуються пільговими системами оподаткування, або є схеми, коли часом підприємства продають продукцію за кордон за заниженими цінами – звідси, приблизно, можна обчислити скільки ухиляються від податків”, – пояснив аналітик. Ось так, шановні читачі, в нашій чудовій і багатій країні несподівано з’являються нові мільярдери.
Епохальний поворот навколо банківської таємниці
Сьогодні стало відомо, що швейцарський уряд розглядає пропозицію розкривати імена клієнтів банку і заплатити багатомільярдний штраф Сполученим Штатам, щоб допомогти вирішити давню суперечку між двома країнами щодо випадків ухилення від сплати податків. Штраф, який може скласти від $ 7 млрд до $ 10 млрд, може бути частково оплачений швейцарським урядом, який потім буде домагатися відшкодування суми від самих банків. Можна скільки завгодно говорити про те, що цей процес зачепить тільки американських вкладників швейцарських банків, однак головний висновок з подібної ситуації – Головний світовий оплот банківської таємниці упав … і це дуже знакова подія.
Партія, Ленін, Сталін – наше все
Саме такі гасла згадуються після ознайомлення з черговою заявою нашого прем’єра. Так, сьогодні він закликав українців вірити виключно офіційній інформації Кабміну, а не “інформаційним вибрикам” в газетах . “Я скажу відразу з приводу всіх провокаційних “інформаційних вибриків”… Довіряти потрібно тільки офіційній інформації уряду. За цю інформацію ми несемо персональну відповідальність на відміну від того, що іноді розміщується на шпальтах газет в інформаційних матеріалах. Тому наші люди, коли мова йде про урядову політику, повинні орієнтуватися не на дискусії та особисті думки, тим більше на чутки і політичні провокації, а на абсолютно доступну офіційну інформацію і коментарі – на урядовому порталі, в газеті “Урядовий кур’єр”, інших офіційних джерелах”, – зазначив він. Іншими словами, журналісти Україні більше не потрібні, чи не так, пане прем’єр? Вождь сказав – партія повторила. Десь ми це вже чули…
Банкомати в Україні ніхто не захищає
Збільшення кількості банкоматів стало великою проблемою для правоохоронців, оскільки більшість з них не захищені. Про це повідомила начальник відділу Департаменту Державної служби охорони при МВС Світлана Павловська. За її словами, в 2012 році з банкоматів було вкрадено 12 млн грн, а в цьому – вже 2 млн грн. “Динаміка просто вражає. Більшість банкоматів взагалі не має ні захисту, ні сигналізації. Немає навіть хімічних пасток. А кошти, які завантажують банки в банкомати, значні. Тому злочинцям є чим ризикувати”, – зазначила Павловська. За її словами, необхідно ввести систему на рівні держави, коли банки були б зобов’язані забезпечувати охорону банкоматів належним чином. Як завжди, найцікавіше ми дізнаємося в кінці – в даному випадку це зробити “обязаловку” для банків захищати банкомати. Як – ну звичайно за допомогою декількох держструктур. І небезкоштовно.
Українські дипломи нікому не потрібні
“При підборі молодих фахівців роботодавці, насамперед, звертають увагу на розумові здібності претендентів – креативність, здатність аналізувати інформацію, системність мислення, здатність до самонавчання і т.д. (54%), – стверджує координатор дослідницьких проектів Київського міжнародного інституту соціології Андрій Каші. Крім того, важливі такі особистісні якості, як стресостійкість, гнучкість, ініціативність, відповідальність. Лише 13% компаній вважають важливими наявність додаткової освіти (тренінги, курси і т.д.), 21% – наявність досвіду роботи, і тільки 20% звертають увагу на ВНЗ, який закінчив молодий фахівець”, – зазначив він. Також, за його словами, якщо роботодавець цікавиться наявністю диплома, то в більшості випадків (52%) просто уточнює факт його наявності.
Досить цікава інформація і досить спірна – такий мій висновок. З одного боку, не можна не погодитися, що наявність у претендента диплома будь-якого ВНЗ, крім 5 найбільш відомих в Україні, що постійно посідають перші місця, дійсно практично не грає ролі при співбесіді. З іншого – такий малий інтерес до вашого досвіду роботи – це явно надумане. Будь-який досвідчений співробітник вам скаже – передусім вашого нового роботодавця цікавить саме ваш практичний досвід роботи. Тому вчіться і практикуйтеся постійно – вашій ЗП від цього точно не стане гірше).
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас