Прохоров купив акції ВТБ на $400 млн - ЗМІ


Прохоров купив акції ВТБ на $400 млн - ЗМІ

Група Онексім Михайла Прохорова купила акції другого за величиною держбанку Росії – ВТБ на $400 млн під час його травневого SPO, повідомляє Reuters з посиланням на заяву першого заступника голови правління ВТБ Юрія Соловйова.

За даними Reuters, бізнесмен Сулейман Керімов скористався переважним правом, і одна з його компаній навіть збільшила частку, сказав Соловйов, не розкривши обсяг інвестицій.

Також стало відомо, що ВТБ провів у травні додемісію акцій на $3,3 млрд, 55% якої викупили Державний нафтовий фонд Азербайджану, норвезький фонд Norges Bank Investment Management, катарський Qatar Holding LLC і китайський China Construction Bank. Держбанк розмістив акції з 10-процентним дисконтом до ринку.

Найбільшим інвестором став норвезький фонд з інвестицією $700 млн, сказав Соловйов. Катар і Азербайджан вклали по $500 млн.

Керімов був найбільшим інвестором ВТБ в попереднє SPO, купивши акції банку на $500 млн. Тоді ж італійська Generali купила пакет на $300 млн, TPG і China Investment Corp (CIC) зробили інвестиції за $100 мільйонів.

Раніше повідомлялося, що група Онексім продала 18,5% акцій Polyus Gold International компанії Lizarazu Limited, афілійованої з депутатом Держдуми Зелімханом Муцоєвим за $1,77 млрд, а також 19,28% структурі Receza Limited колишнього співвласника Вімм-Білль-Данна Гавриїла Юшваєва за $1,846 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua