Деякі українські мережі АЗС фальсифікують імпортне пальне, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Деякі українські мережі АЗС фальсифікують імпортне пальне, - експерт

Енергетика
944
В Україні деякі дистрибутивні мережі АЗС, які закуповують у імпортерів якісне іноземне пальне, можуть фальсифікувати його і таким чином додатково заробляти. Про це сказав директор енергетичних програм центру “Номос” Михайло Гончар.
“Брендових мереж це стосується меншою мірою, тому що вони переважно цінують свою репутацію. А от інші учасники ринку, очевидно, дозволяють собі багато чого”, – зауважив експерт.
Гончар вказав також на те, що в Україні є ціла мережа напівлегальних НПЗ, “самоварів”, які сумнівно видобувають нафту (у т.ч. за допомогою незаконного врізання в магістральні нафтопроводи тощо), переробляють її, виробляючи, звичайно, низькоякісний продукт, і потім його реалізовують.
“Десь його змішують з більш високоякісним пальним, і виходить “ні те ні се”. Але цей “товар” можна продати за більші гроші, ніж він того вартий”, – констатував експерт. Гончар відзначив, що держоргани (у т.ч. Держспоживстандарт) повинні спільними зусиллями боротися з засиллям фальсифікату в Україні, оскільки це комплексна проблема.
Нагадаємо, що 27 травня у Верховній Раді були зареєстровані законопроекти №2149а та №2150а, в яких серед іншого передбачено збільшення акцизів на бензини з 198 євро/т до 396 євро/т, а на дизпаливо – з 98-46 євро/т до 196-92 євро/т (залежно від наявності сірки).
За даними ЗМІ, подібні нововведення передбачалися в законопроекті, підготовленому Мінфіном з ініціативи “Укравтодору”.
Експерти прогнозували, що підвищення акцизів і, відповідно, подорожчання нафтопродуктів призведе лише до зростання тіньового ринку, який і так активно розвивається. Зате для боротьби з цим явищем вони закликали, зокрема, підвищити контроль за якістю нафтопродуктів.
Як повідомлялося раніше з посиланням на джерело в Міндоходів, у січні-березні 2013 р. надходження від акцизів на бензини і дизпаливо до держбюджету знизили на 36,2% (949,68 млн грн) у порівнянні з аналогічним періодом 2012 р. – до 1,68 млрд грн. Найбільший недозбір припадає на бензини. У I кварталі до бюджету з нього надійшло 1,12 млрд грн акцизного збору, що на 41,7% (803,17 млн грн) менше, ніж в 2012 р. Надходження акцизу з дизпалива знизилося на 21,02% (146,5 млн грн) – до 550,5 млн грн.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас