Москва робить ставку на золото - західні ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Москва робить ставку на золото - західні ЗМІ

Банківські метали
1362
Це була справжня буря, які трапляються раз на кілька десятків років. У середині квітня ціна на золото за два дні торгів впала на 14%. Більше падіння востаннє було зафіксовано в 1983 році. З початком зниження вартості золота на сировинних біржах розгорнулася боротьба гігантів. Хедж-фонди та інші великі інвестори усуваються від благородного металу. Приватні ж вкладники, навпаки, масово закуповують золоті монети і злитки. Американська організація з виробництва золота і срібла US Mint реалізувала за останній місяць 209.500 унцій золотих монет. Раніше подібні показники спостерігалися в грудні 2009 року. До останнього моменту залишалося незрозумілим, як же будуть поводити себе центральні банки.
Опублікована нещодавно інформація надихнула оптимістів. Згідно з останніми даними МВФ, світові центральні банки здійснювали в квітні великі закупівлі золота. «Те, що ціна на золото може триматися на відносно хорошому рівні, незважаючи на стійкий попит на золоті монети з боку приватних клієнтів, пов’язано з продовженням закупівель центральних банків», – говорить Ойген Вайнберг (Eugen Weinberg) з Commerzbank. Для країн з перехідною економікою придбання золота є важливим інструментом диверсифікації валютних резервів.
Особливий «золотий голод» відчувала Росія. Центробанк поповнив у квітні свої запаси на 8,4 тонн золота. Тим самим Москва продовжує курс на приєднання до групи країн з найбільшими запасами цього благородного металу. Ще десять років тому запаси Росії були незначними в порівнянні з іншими країнами. Але ситуація сильно змінилася. Із запасами в розмірі 990 тонн Росія перебуває сьогодні на сьомій сходинці, лише трохи відстаючи від Швейцарії з 1040 тоннами. У наступному році планується збільшення запасів на 10,5%. Золоті резерви є частиною державного фонду Росії. За розміром валютних запасів (480 мільярдів доларів) країна перебуває на четвертому місці. Велика частина резервів зберігається, як і в більшості інших перспективних країн з перехідною економікою, в доларах. Російський уряд і емісійний банк вкотре розкритикували привілейований статус американського долара як глобальної валюти.
У понеділок золото торгувалося на позначці трохи менше 1400 доларів за унцію (31,1 г). З початку року метал втратив у ціні близько 17%. Цілі групи інвесторів, які вважали золото щитом від інфляції та твердою валютою, переглянули свою позицію. Великим закупівлям центробанків протиставлений відтік коштів із золотих фондів ETF. Це інвестиційні фонди, що дозволяють інвесторам спекулювати великими сумами на ринку золота. Згідно з даними агентства Bloomberg, у п’ятницю біржові гравці витягнули з фондів суму, рівноцінну 6,4 тоннам золота. За останній тиждень відтік склав цілих 40 тонн. «Спекулятивні фінансові інвестори зараз скептично налаштовані відносно золота», – каже Вайнберг. Та ж ситуація на ринку строкових угод. Спекулянти п’ятий тиждень поспіль скорочують ставки на зростаючий курс золота. Останнім часом в нетто-лонг було всього 36.4000 контрактів. Подібний показник був зафіксований раніше в липні 2007 року.
Але центробанки, схоже, це не турбує. «Деякі використовували низькі ціни для поповнення золотого запасу», – цитує Bloomberg економіста Олександру Ріттер (Alexandra Ritter) з National Australia Bank у Мельбурні. Довгострокова перспектива залишається стабільною. Поряд з Росією активний інтерес проявляв Казахстан, який купив 2,6 тонн золота. Більше за інших придбала Туреччина, збільшивши свої запаси на 18,2 тонн.
Всесвітня рада золота WGS, в якій об’єдналися виробники дорогоцінного металу, повідомила нещодавно, що центробанки в першому кварталі придбали нетто 109 тонн жовтого металу. Прогноз експертів на весь рік становить 550 тонн. Згідно з оцінками, центробанки є значною опорою цін на золото. У 2012 році грошові інститути придбали 534,6 тонн золота. Це найбільший попит з боку офіційного сектора за останні п’ять десятиліть.
Більшість банків знизили свої прогнози щодо цін на золото. Helaba прогнозує в четвертому кварталі вартість на позначці 1250 доларів. Credit Suisse очікує зниження до 1100 доларів до кінця року і до менше 1000 доларів до кінця декади. Песимістичні прогнози пояснюються уповільненням темпу зростання інфляції. Це знижує роль золота як захисного механізму купівельної спроможності. Песимістичні настрої вже досить великі. Коли позиції нетто-лонг були востаннє на тому ж рівні, що і зараз (середина 2007 року), вартість унції золота протягом наступних шести місяців підскочила на 40%.
За матеріалами:
ИноСМИ.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас