Вихідця з України звинувачують в організації відмивання $6 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вихідця з України звинувачують в організації відмивання $6 млрд

Кримінал
1443
Прокуратура США звинувачує компанію Liberty Reserve у сприянні злочинцям у відмиванні коштів на суму понад $6 мільярдів.
Звинувачені сім осіб, п’ятеро з них уже заарештовані. Засновником сумнівного бізнесу є Артур Будовський, якого називають колишнім громадянином США українського походження.
Прокурори вважають, що базована в Коста-Риці компанія Liberty Reserve пов’язана зі злочинною діяльністю, зокрема, дитячою порнографією, шахрайством з кредитними картками і незаконним обігом наркотиків.
Офіс прокурора США у Нью-Йорку заявляє, що справа, можливо, є «найбільшим в історії переслідуванням за відмивання грошей».
В обвинувальному висновку йдеться, що компанія-оператор з онлайн-продажу валюти мала понад мільйон користувачів, з яких близько 200 тисяч – у США.
Як повідомлялось, у лютому Європейська комісія запропонувала проект, за яким окремих працівників банків штрафуватимуть на суму до €5 млн, а самі банки на 10% від обороту за порушення правил боротьби з відмиванням грошей.
Нагадаємо, у грудні США змусили розташований у Великій Британії банк HSBC виплатити €1.4 млрд штрафу за відмивання грошей для колумбійських та мексиканських наркобаронів.
У серпні США також звинуватили британський банк Standard Chartered Bank у приховуванні € 201 млрд, які брали участь у незаконних іранських операціях.
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас