Споживча довіра у Франції неочікувано впала у травні до рекордного мінімуму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Споживча довіра у Франції неочікувано впала у травні до рекордного мінімуму

Казна та Політика
219
Індекс довіри французьких споживачів до економіки країни в травні 2013 року впав до рекордного мінімуму 79 пунктів з переглянутих 83 пунктів у квітні, свідчать оприлюднені в п’ятницю дані національного статистичного управління Insee.
Аналітики, опитані агентством Bloomberg, очікували підвищення показника до 85 пунктів з раніше оголошеного квітневого рівня 84 пункти.
Травневе значення індексу довіри збіглося із зафіксованим в 2008 році його найнижчим значенням в історії.
Останні два роки економіка Франції демонструє зростання, близьке до нуля, і заходи, спрямовані на відновлення зростання і стабілізацію ситуації на ринку праці, поки не увінчалися успіхом. На тлі боргової кризи в єврозоні та жорсткої економії в самій Франції безробіття підскочило до максимуму за 13 років.
Думка французів про власну фінансову ситуацію в поточному місяці погіршилася на 3 пункти відносно квітня – до мінус 28 пунктів.
Оцінка рівня життя впала на 2 пункти – до мінус 65 пунктів. Незважаючи на це, французи стали краще оцінювати ситуацію на ринку праці: підіндекс сприйняття безробіття піднявся з 75 до 81 пункту.
Погіршення спостерігалося для показників, що відстежують можливості заощадження (з 31 до 30 пунктів) і купівельну спроможність (з мінус 30 до мінус 33 пунктів). При цьому відношення до зміни споживчих цін покращилося відразу на 6 пунктів, до мінус 16 пунктів).
Згідно з травневим прогнозом Єврокомісії, французький ВВП знизиться в 2013 році на 0,1% після нульової зміни в 2012 році. Безробіття у Франції, як очікується, збільшиться в поточному році до 10,6% з 10,2% роком раніше.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас