Екс-прем'єра Словенії можуть посадити на два роки за корупцію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Екс-прем'єра Словенії можуть посадити на два роки за корупцію

Світ
142
Прокуратура Словенії зажадала засудити до двох років в’язниці колишнього прем’єр-міністра країни Янеза Яншу за звинуваченням у корупції.
Янша звинувачується в тому, що він і четверо інших фігурантів справи у 2006 році, користуючись службовим становищем, вплинули на результати тендеру на постачання бронетранспортерів для словенської армії. На думку звинувачення, Янша і його спільники забезпечили перемогу в тендері компанії Patria з Фінляндії, маючи намір отримати за це 21 мільйон євро.
Протягом всього процесу, який було розпочато ще в 2011 році, Янша послідовно наполягав на своїй невинності і вважав своє переслідування політично вмотивованим.
Янез Янша обіймав пост прем’єр-міністра Словенії двічі: з 2004 по 2008 і з 2012 по 2013 роки. Його останній відставці передувала політична криза, яка почалася після того, як його звинуватили у приховуванні у декларації більше 200 тисяч євро доходів. Янша відмовився йти у відставку добровільно, після чого парламент оголосив його уряду вотум недовіри.
Янез Янша вже відбував тюремний термін в 1988 році, ще в той час, коли Словенія входила до складу Югославії. Тоді Янша, який працював журналістом і писав критичні статті про стан справ в югославській армії, за звинуваченням у розголошенні військових секретів був засуджений до 1,5 років в’язниці, проте вийшов на волю вже через шість місяців під тиском громадськості.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас