Латвія стала європейським лідером за зростанням цін на газ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Латвія стала європейським лідером за зростанням цін на газ

Енергетика
454
Ціни на газ для споживачів в Латвії в другій половині 2012 року зросли на 21 відсоток у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Про це йдеться в офіційному прес-релізі Eurostat. За темпами зростання цін на газ Латвія стала лідером серед всіх 27 держав Євросоюзу.
Вартість газу для споживачів також сильно збільшилася в Естонії (на 19 відсотків) і Болгарії (на 18 відсотків). У Литві ціни на газ піднялися на 13 відсотків. Зниження розцінок на газ було зафіксовано тільки в одній країні ЄС: Словенії (на 7,8 відсотка).
У середньому ціни на газ в Євросоюзі виросли в другій половині минулого року на 10,3 відсотка. При цьому в Eurostat не наводили дані по Кіпру, Мальті і Фінляндії, так як обсяг їх газового ринку є невеликим.
В абсолютному вираженні вартість газу в Латвії склала 5,6 євро за сто кіловат-годин (що відповідає приблизно 9 кубометрам): нижче середньої ціни по ЄС (7,2 євро). Для порівняння, у Греції та Данії ціни на газ виявилися вище десяти євро за сто кіловат-годин, а у Швеції – вище 12 євро.
Основним постачальником газу для Латвії є Росія: латвійська сторона закуповує у концерну близько 70 відсотків необхідного для країни палива. Чинний договір про постачання був укладений латвійською Latvijas gaze (де «Газпрому» належить 34 відсотки акцій) і «Газпромом» у 2009 році. У 2010 році Latvijas gaze домовилася з російським концерном про знижку на паливо 15 відсотків і зберегла її за собою і в 2011-2012 роках. Конкретна ціна постачань газу латвійській стороні не називається.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас